Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, akinek nem...

Van itt olyan, akinek nem jött be az az egyetemi szak, amit elsőre választott?

Figyelt kérdés
2018. márc. 31. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2018. márc. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mi lett veled?

Mert én ott tartok, hogy otthagyom és nem lesz diplomám.

2018. márc. 31. 14:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szimplát szakot váltottam. Az első évet végig csináltam, közben rájöttem mi érdekelne inkább úgyhogy nyáron pótfelvételiztem és a 2. évem másik szakon kezdtem. Emberi erőforrások szakon kezdtem aztán gazdinfóra váltottam, úgyhogy a tárgyaim egy részét be is tudtam számíttatni. Gazdinfón meg majd most fogok végezni nyáron, ezt a szakot már szeretem.


Ha van B terved akkor lehet jobb ha csak váltasz és csak akkor hagyd ott az egyetemet ha semmi elképzelésed sincs mit tanulnál inkább.

2018. márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is szakot váltottam (2. évben). Gazdaságiról természettudományira.
2018. márc. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már rögtön az elején rájöttem, hogy rosszul választottam, nem tetszik, nem érdekel, nem akarom. Úgyhogy otthagytam, majd utána felvételiztem egy másik szakra és most ott tanulok, ez már tetszik és szeretem.


Ha valami miatt nem érzed azt, hogy az a szak neked való és nem tetszik, nem érdekel, nem akarod elvégezni, akkor szerintem felesleges erőltetni...max talán még akkor megcsinálnám, ha kevés lenne vissza, de egyébként én nem és otthagynám. Attól még lehet diplomád, mert nem áll meg az élet. Választasz egy másik szakot, amit már szívesen elvégeznél. Ennyi.

2018. márc. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A 3. sulim vált be. Váltottam 2x. Teljesen más irányba. Ma már azt mondanám magamnak, hogy több energiát kellett volna önismeretbe fektetnem, mielőtt választok. Akkor nem ment volna el ennyi félévem és pénzem.
2018. márc. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, de már befejezem, összesen 4 félév csak.

Készülök emelt érettségi és teljesen más (TTK) irányba fogok tovább menni.

2018. ápr. 1. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jelen.


Szociológiára iratkoztam be humán és művészeti beállítottsággal. Amivel nem is lett volna baj, mert érdekel engem ez is, csak sikerült egy olyan egyetemre beiratkozni, ahol az adatelemzésre és a statisztikára mentek rá. Otthagytam. Összeomlottam.

Most dolgozom, és tanárira készülök.

2018. ápr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én a nyelveket és a humán dolgokat szeretem... Jogra készültem.

Felvettek pénzügy-számvitelre, államira,ami hatalmas szó volt.

Nem voltam sík hülye, de nem tetszett. Nem akartam otthagyni, mert megfutamodás, megha már ennyit szenvedtem vele.

Egyszer megbuktam szvitelből, utána éven megint... Egyszerűen nem megy, szivatnak is, nem beképzelem.

Szóval így állok most, féltem lépni is.

2018. ápr. 1. 19:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.


Ha ennyi őrlődtél hagytad volna ott előbb.


Én is tiszta lelkibeteg vagyok, főleg, hogy előtte dolgoztam, tehát 2 évet kidobtam a kukába. De rájöttem inkább ez, mintsem elvégzem a szociológiát és akkor 25+ vagyok munkanélküli és kilátástalan.


De jelenleg reménytelennek látom a helyzetem, hiába tanári.

2018. ápr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!