Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol érdemes jogásznak tanulni?

Hol érdemes jogásznak tanulni?

Figyelt kérdés

Néztem az idei HVG-rangsort (tudom, hogy valamennyire elfogult):

[link]

Itt pl oktatói kiválóságban a Miskolci Egyetem vezet, amin meglepődtem. Azt hallottam, hogy pl az orvosi egyetemekkel ellentétben a jogi karok közt elég nagy különbségek vannak. Mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Melyiket javasoljátok/nem ajánljátok és miért?

Olyat is hallottam, hogy egyes jogi egyetemeken szigorlatok sincsenek például.



2018. ápr. 1. 12:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyire számít, de levelezőről lenne szó.
2018. ápr. 1. 12:44
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Én a Pázmány levelezősről hallottam jókat, hogy végigcsinálható.
2018. ápr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Miskolcról azt hallottam, hogy nagyon szívatós....

és az ELTE sem hiszem, hogy egy fáklyásmenet.

2018. ápr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
ott érdemes jogásznak tanulni ahol el is tudod végezni a jogot :-) Hiába a neves egyetem ha kivágnak kereskedelmi jogból 15X és soha nem engednek át :-)
2018. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Melyik egyetemre gondolsz?

Egyébként köszi, hogy így ismeretlenül megkérdőjelezed a képességeimet egy ártalmatlan, érdeklődő kérdés alapján. :)

2018. ápr. 1. 12:59
 6/12 A kérdező kommentje:
Amiket olvastam a neten, a KRE-t szidják, a PPKE-t és az ELTE-t dicsérik sokan. A DE és a PTE jogi karáról mit gondoltok?
2018. ápr. 2. 10:41
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én Pte-ájk-ra járok. Csak ajánlani tudom. A tanárok barátságosak, nem arra mennek, hogy megbukj. A hangulat családias, közvetlen. Persze tanulni kell mint a gép, de nem kér senki sem lehetetlent. Ezem kívül szuper egyetemi programok szoktak lenni. :)
2018. ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%

Sem orvosi, sem fogorvosi, sem állatorvosi, sem gyógyszerészeti karokkal ne hasonlítsd össze a mezei jogász kamudoktort! Ez kb. olyan, mintha egy Formula-1-es autóversenyzőt hasonlítanál egy taxisofőrrel. Végül is mindkettő vezet (ott meg dr. mindegyik), csak rohadtul nem egy szinten...Mielőtt bárki leállna vitatkozni, írja be a keresőbe, hogy "doctor". Én nem jogászokat látok a képeken...


Hasonlítgasd össze inkább a humán erőforrások meg a kommunikáció szakkal a jogit!

2018. máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

8-aska....tessék:



Szervezeti egység Névcsökkenő sorrend Beosztás Ügyszak kijelölés 1 kijelölés 2

Budapest Környéki Törvényszék Dr. Ábel Kornél tanácselnök gazdasági

Székesfehérvári Járásbíróság Dr. Abért János bíró polgári

Monori Járásbíróság Dr. Ábrahám Judit bíró polgári

Országos Bírósági Hivatal Dr. Ábrahám Márta osztályvezető büntető

Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság Dr. Ábrahám Orsolya Csilla bíró munkaügyi

Bonyhádi Járásbíróság Dr. Ábrahám Péter Lajos elnök polgári

Tamási Járásbíróság Dr. Ács Éva bíró polgári

Szekszárdi Törvényszék Dr. Ács Zoltán bíró gazdasági

Dunakeszi Járásbíróság Dr. Acsádi Tímea bíró polgári

Egri Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság Dr. Ádámné dr. Szilágyi Eszter bíró munkaügyi

Tiszaújvárosi Járásbíróság Dr. Adámy Tibor elnök büntető



A "kamudoktor" bv bíró előtt is ekkora legyen a szád!


Aki nem ért valamihez vagy hülye elvégezni az ne minősítsen......életedbe nem voltál még jogi egyetem közelében sem!

2018. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16%

Bármelyik szakon továbbtanulsz még pár évet egyetem után, megkapod a doktorit! Nem kell hasra esni mezei jogász kamudoktoroktól!

Az igazi doktor, akit angolul "doctor"-nek hívnak. Ezt vagy beismered, vagy nem! Akit te doktor úrnak és doktornőnek nevezel, esetleg "dokinak"! Ezeket a szakokat, amiket felsoroltam az elején, oda kell egy bizonyos agyi kapacitás már az érettséginél is, ami jogira nem igaz! Kisujjamat nem kellett volna megmozdítanom és fel lettem volna véve jogira! Soha nem lesznek/lesztek egy szinten orvosokkal és gyógyszerészekkel, hiú ábrándokba kergetitek magatokat! Ne is álmodj(atok) róla!


Látsz jogi kart? Na ne viccelj...

[link]

2018. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!