Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Veletek csináltak olyat...

Veletek csináltak olyat egyetemen vagy főiskolán, hogy meg volt egy anyag és nem küldték el?

Figyelt kérdés
Mintavizsga volt és azt kaptuk. Direkt kérdeztem, én meg odaadtam mindig, mindenkinek mindent.

#egyetem #vizsga #cotvinus
2018. ápr. 2. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Senkinek nem kötelező semmit elküldeni.
2018. ápr. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Egyetem! FELNŐTT vagy, ne másoktól várd, hogy megoldják a TE prolémádat!


Ha nincs meg egy anyag, el lehet menni a könyvtárba, de a net korában bármit megtalálsz.

2018. ápr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

????

Ezt nem, mert a tavalyi vizsga volt lefényképezve. Teljesen ugyanazt visszaadta.

2018. ápr. 2. 08:30
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké, hogy nem kötelező, de én is elküldtem nekik mindent. Ditekt kérdeztem, akkor meg letagadta.
2018. ápr. 2. 08:31
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
És még mondja valaki, hogy az iskola nem készít fel az életre.
2018. ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
"Direkt kérdeztem, akkor meg letagadta" - ez van, lépj tovább! Legfeljebb ezentúl te sem adsz oda semmit. Másod-harmadévre olyan jól el tudod magyarázni a másiknak, hogy szívesen adod a semmit, hogy a végén még hálából ő küld valamit:D - ne hagyd kihasználni magad, de ne is akadj fenn azon, ha más nem segítőkész veled szemben. Mert mi van akkor, ha egyszerűen azért nem adta, mert nem vagy neki szimpatikus? Vagy bal lábbal kelt fel reggel? Vagy átment előtte egy fekete macska az úton? Több lábon kell állni, és ezekre az esetekre is fel kell készülni.
2018. ápr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen az élet.
2018. ápr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom az ilyeneket és én is mérges szoktam lenni, ha ilyen történik. Én ezek után mindig megfogadom, hogy soha többet semmit nem fogok segíteni az illetőnek.


Nem arról van szó, hogy más oldja meg helyettem vagy elvárom, hogy mindenki más rögtön ugorjon, ha nekem valami kell, mert ez nyilván nem így működik. Ugyanakkor én is mindig kölcsönadtam, átküldtem, lefényképeztem stb. mindenkinek mindent, még annak is, akivel egyébként nem voltunk kifejezetten jóban, mert gondoltam, hogy segítek és mindenkivel előfordul olyan, hogy valamit nem ért, valami hiányzik stb..Most én miért akarnék kicseszni vele? Valamint az ember ilyenkor arra is gondol, hogy azért ennek lehet, hogy lesz később is haszna, mert csak nem felejtik el, hogy segítettem és majd talán ők is segítenek nekem a jövőben, ha valamire szükségem lesz. Én azért elég alapos vagyok, normálisan bejárok stb., de még ilyenkor is előfordul, hogy valami hiányzik vagy nem vagyok benne biztos, ezért ilyenkor inkább megkérdezem és kölcsönkérem. A többség kölcsönadja és segítőkész, ugyanakkor már többször volt olyan, hogy az illető konkrétan a pofámba röhögött, hogy "hahah vess magadra, miért nem figyeltél oda jobban?", "talán be kellene járni az órára, nem?" és elmagyarázta, hogy ő márpedig nem adja nekem oda, mert az az övé és én úgy különben sem tanulnék ebből a helyzetből semmit, hanem inkább jól meg akar leckéztetni...Én meg ott álltam és pislogtam, hogy "ennek meg mi baja van?"...Ez már nem az óvoda! Meg különben is, ki ő, hogy meg akar engem leckéztetni? Konkrétan kiröhögtem...Én az ilyeneket tényleg nem értem. Én mindig kölcsönadok mindenkinek mindent és sosem fordult meg olyasmi a fejemben, hogy nemet mondok. Attól, hogy kölcsönadom valakinek, attól nekem nem lesz rosszabb! Főleg, ha valami nyomtatványról van szó vagy jegyzetről, ami rajtam kívül még kb. 30 embernek megvan...akkor nem tudom minek játszanám az agyamat, hogy "jaj, nem, hogy gondolod? Ez az enyém"...még, ha valami saját munkáról van szó, akkor azt mondom, hogy rendben van (bár én ilyet is adtam már kölcsön, hogy elolvassa, megnézze), de így szerintem hülyeség.

2018. ápr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, ez bosszant engem is, hogy én mindenkinek segítettem.

Az illetőnek konkrétan bescanneltem egy féléves anyag füzetét, meg annyiszor beírtam, hogy megszámolni nem tudom. És a pofámba hazudott, hogy nincs meg neki.

Nem a megoldás, de a típus feladat is hatalmas segítség lett volna.

Előtte a fél évfolyam az én befotózott dolgozatomból ment át.

Szerintem az volt, hogyha én megbukok, legyen rossz màr neked is...


Aki ideírt, nem hiszi el, hogy mekkora segítségek ezek. Általános iskolában és gimiben én sem kértem kölcsön soha semmit. Meg rosszul esik, hogy segítek és ez a "hàla".

2018. ápr. 2. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!