Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alapítványi iskola esetében...

Alapítványi iskola esetében nem érvényes a tanári bértábla és a kötelező béremelés?

Figyelt kérdés

Alapítványi fenntartású iskola esetében semmit se jelent a bértábla és a kötelezően előírt béremelés?

Ha valaki alapítványiban van akkor miért nem kap annyit tanárként mint amennyit akármely államiban kapna?

És hogy van az hogy pl 17-09-01-el béremelés volt a tanároknak és mégis itt az alapítványiban senki egy fillért se kapott emelésnek?

És hogy van az hogy állítólag országos tanárhiány van, és mégis az itt (meg más hasonló helyeken dolgozó) tanáok tűrik ezen szar körülményeket mikor bármely állami iskolában tárt karokkal várnák őket több pénzért?

És mégse mennek inkább marandka szar helyne szar pénzért? Azért itt az alapítványiban nem ám 10 ft-tal fizetnek kevesebbet hanem súlyos tízezrekkel/hó.

Az itteni tanároknak mindegy hogy nettó 150-et kap vagy nettó 120-at? Mikor a munka másutt is csak ez lenne, tanítás, de azért tízezrekkel többért?

És mégse mennek el hanem maradnak és nyavalyognak hogy hű de szar és másutt ez meg az van, de azért maradnak?

Ez hogy van?


2018. ápr. 2. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
2017.09.01-es béremelés 3% volt, de nem az aktuális fizetés 3%-a, hanem az emelési ciklus előtti (első életpálya-modelles) bér 3%-a. Ráadásul nem volt kötelező emelés, csak tantestület szinten: az igazgató hatásköre elosztani a minőségi munka jutalmazására. Ez lehet évente egyszer is, nem kell havonta. (A legtöbb helyen egy évre ideiglenes jelleggel egyenletesen szétterítik, mert nem voltak kész a minősítés szempontrendszerei.)
2018. ápr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alapítványi iskolában nem közalkalmazottként foglalkoztatnak ezért nem vonatkozik rád a bértábla. Ezekben a sulikban kötnek veled egy szerződést havi bruttó x ezer ft-tal amit nem muszáj emelni.

Javaslom ha teheted akkor menj át állami suliba (nyugodtabb lesz az életed), még akkor is ha magyar filozófia szakos tanár vagy.

2018. ápr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én semmilyen szakos tanár nem vagyok, hanem technikai /admin munkakörben vagyok sehova elmenni nem tudok ahova mehetnék ott is ennyit/még ennyit se kapnék.


de az a kérdésem aki itt tanár és van egy tanári diplomája (ha van... mert csicsergik a verebek hogy a tanári karban tán 1 olyan sincs akinek rendben vannak a papírjai...) szóval az miért marad itt nettó 100-120-ért?

mikor államiban 160-170-et kapna uyganezzel a munkával?


Miért tűri el egy tanár hogy 26 órát tart egy héten ami lévén 22 óra felett már teljes státusz, neki 100%.ot kéne jelentsen és erre kap 80%-os státuszt? A 26 órára???


És eltűri de azért panaszkodik naponta hogy hogy képzelik becsapják átverik stb. de azért meg nem mozdulna. Marad.

De miért? Nem tudom.


(Hacsak nem igaz a verebek csiripelése és tényleg nincs is ezeknek a szaroknak itt diplomájuk akkor már értem miért marad itt...)

2018. ápr. 2. 10:38
 4/7 anonim ***** válasza:
A 26 óra az államiban is így van. 22-26 a kötelező, akinek kevesebb jut, az több egyéb feladatot kap (versenyfelkészítés, korrepetálás, ügyelet)
2018. ápr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"A 26 óra az államiban is így van."



LOL KÖNYÖRGÖM BAROMSÁGOT NE BESZÉLJÜNK MÁR!!!!!!!!!!!!!!!!


melyik államiban adnak 26 TÉNYLEGES tanórára (nem felügyelet meg stb) 80%-os státuszt???????????

melyikben?

2018. ápr. 3. 09:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! A mai világban ha nem vagyok megelégedve a fiezetésemmel akkor keresek másik állást. Az hogy nálatok valaki 26 órát tart 80%-os pénzért az nem a Te dolgod hanem a munkavállalóé. Ha neki jó ahhoz neked/nekem semmi közöm. De ahhoz sem hogy ő akkora balek, hogy ennyiért dolgozik.

Felmerül bennem az a kérdés, hogy miért nem keresnek maguknak másik intézményt?

2018. ápr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Felmerül bennem az a kérdés, hogy miért nem keresnek maguknak másik intézményt?"


Na most könyörgöm.

Nem ugyanezt kérdeztem én is???

Így kezdtem már a kérdésben!!


Az itteni tanároknak mindegy hogy nettó 150-et kap vagy nettó 120-at? Mikor a munka másutt is csak ez lenne, tanítás, de azért tízezrekkel többért?

És mégse mennek el hanem maradnak és nyavalyognak hogy hű de szar és másutt ez meg az van, de azért maradnak?

Ez hogy van?



Majd ha rájössz hogy egy állítólagos diplomás tanár(ok) miért dolgoznak itt csalással ki nem fizetve röhej pénzért, mikor tanárhiány van és bárhova mehetnének, na ha erre rájössz ez miért van majd közöld velem!!


mert én elképzelni nem tudom!

(Zárójel: hacsak nem igaz tényleg amit csicseregnek hogy egyesek diploma és végzettség nélkül tanítanak itt, mert akkor már értem miért van itt-mert máshova fel se vennék)

2018. ápr. 3. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!