Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg felesleges az informat...

Tényleg felesleges az informatika fakultáció?

Figyelt kérdés

Informatika fakultációra szeretnék menni, viszont a barátaim szerint semmit se lehet tanulni ott, csak ilyen alap dolgokat mint infó órán, például excel, word.


17/L



#iskola #informatika #fakutáció #informatika fakultáció
2018. ápr. 2. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg a fakultáció feladata az lenne, hogy felkészítsen az emelt érettségire. Tavaly, 11. osztályban én is jelentkeztem faktra infóból, de az első órán elmondta a tanár hogy ő nem készít fel az emelt érettségire. Nekem felesleges volt, mert csak az Office programcsomag részeit tanultuk, amit az elöző 2 évben is. Programozni nem fogsz megtanulni fakton, viszont officeozni otthon is tudsz. Nekem nem érte meg a heti +2 óra
2018. ápr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez teljesen iskola- és tanárfüggö, ezért szerintem hallgass fölötted járókra és a barátaidra.
2018. ápr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Ez attól függ hol szeretnél továbbtanulni. Az emelt informatika érettségi 20%-a szól algoritmizálásról, a maradék 80% pedig irodai programokról. Tehát az emelt informatika érettségi tulajdonképpen titkárnőképző.
2018. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy exelt meg wordöt tanítanak, mivel ezeket kérik az érettségin... Meg ppt-t, acces-t, weblapot és programozást.. Még meg se nézted az előző évi érettségi feladatsorokat? A vizsga 66%-át a wörd meg egyébb sz@rságok teszik ki, a többi programozás. De a szóbeli se jobb, olyan tételek vannak, hogy pl mi a kommunikáció vagy hogy mi a könyvtár és rizsázhatsz a papiruszokról meg hamurappiról...


Én nem jartam infó faktra, magamtól is fel tudtam készülni emelt infóra.

2018. ápr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a középszintű infó az konkrétan az Office programcsomag (word, excel, powerpoint, access és weblap), na az emelt infó az ugyanez csak picit (nagyon picit) "nehezebb" feladatok vannak és hozzácsapnak még egy kis programozást is. Ezt kérik az érettségin, tehát a legtöbb tanár ezt tanítja, de persze, olyan is van, aki ennél többet szeretne átadni (erre felsőbb éveseknél rákérdezhetsz). A szóbeli pedig ilyen szempontból mindegy, mert mindkét esetben meg kell tanulni a tételeket, illetve némelyiknél van gyakorlati feladat is (pl. nekem "elektronikus levelezés" tételben el kellett küldenem egy e-mailt és közben el kellett mondanom, hogy mit csinálok és mi mit jelent).


Az tény, hogy egyedül is fel lehet rá készülni, mert fent vannak az előző évi feladatsorok, megoldások és a youtube-on is vannak videók, amikben megoldják őket, de én azt mondom, hogy igazából, ha elmész a faktra, akkor azzal veszíteni nem fogsz. Ha belefér az idődbe, nincsen más, amit szívesebben felvennél, akkor az infó az belefér és akkor otthon kevesebb időt kell ráfordítanod, mert már órán látod, megérted és tudod, hogy mit hogyan kell. Szerintem nem nehéz, nem bonyolult, de én mindig úgy voltam vele, hogy egyszerűbb, ha valaki elmondja, elmagyarázza, megmutatja és nem nekem kell egyedül megtanulnom.

2018. ápr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!