Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia szak? Milyenek a...

Biológia szak? Milyenek a kilátások ( lehet hogy korai, de jó lenne tudni tudnom)

Figyelt kérdés

(Alapsulis vagyok, 7-es)

Csak kíváncsi vagyok, milyenek a kilátásaim erre a pontra nézően...

Ja meg hogy hány éves az egyetem, meg ilyenek, szóval minden amit tudnom kell ilyen témában


Előre is köszike

13/l



2018. ápr. 3. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez az a szak, ahonnan a legtöbb szakváltót ismerem (különböző egyetemekről, tehát nem is egy képzési hely miatt elégedetlenek). Mindenki szidja a képzést, és az elhelyezkedési lehetőségek sem jók (meg a fizetés sem)
2018. ápr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én 1 évig voltam biosz szakos Szegeden, most váltok orvosira. Egyébként 3 éves maga az alapszak, a mester azt hiszem 2, a phd 3, vagy fordítva, de érdemes mindet megcsinálni, de még így sem garantált, hogy elhelyezkedhetsz valahol.. A fizetés nagyon alacsony, nagyon nagy tehetség és sok munka árán össze lehet hozni egy viszonylag normális fizut (és ha esetleg ki is mész külföldre). Általában kutató lesz az emberből, vagy gépes munkát végez, ritkább esetben dolgozik tényleg természetben az ember. Engem igazából ez a két dolog tántorított el magától a szaktól (mármint hogy küzdjek azért, hogy munkám legyen, és hogy egy laborban töltsem az életem nagy részét). Sokat meséltek nekünk a tanárok a kutatásról és hasonlókról, illetve a laboros gyakorlatom alatt jöttem rá arra, hogy én ezt képtelen lennék csinálni. Nekünk is mondták, hogy sokan mennek el (200 embert vesznek fel kb. ebből jó, ha a TIZEDE végzi el ezt a szakot, 3 év alatt!), én is eljöttem ugye. Egyébként maga a követelmény nem nehéz, rendesek a tanárok is, csak folyamatosan kell tanulni (debrecen biosz szakáról hallottam még jókat, meg ismerem kicsit, a többiről nem nyilatkozok, az ELTE-t meg se jelöltem). Nem akarlak eltántorítani, ha tényleg ez érdekel, de ha nem 1000%-ban biztos az ember a dolgában, akkor tényleg ne menjen biosz szakra. Nem értem, miért vesznek fel ilyen sok embert, illetve a ponthatár is nagyon alacsony, az ELTE-t (max 380) leszámítva mindenhol 280 pont. Hát ez eléggé hosszúra nyúlt, de írok még, ha érdekel valami. :)
2018. ápr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!