Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pesti vagy Szegedi egyetem?

Pesti vagy Szegedi egyetem?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy Szegedi vagy Pesti gyógyszerészeti karon kinek milyen tapasztalata van. Az oktatással, a környezettel, esetleg az egyetem utáni kilátásokkal kapcsolatban. Mennyire számít, hogy hol végeztél? Én azt olvastam máshol, hogy Pest és Szeged egyenlő szintű, Pécs és Debrecen ami gyengébb. Nektek mi a véleményetek?

2018. ápr. 4. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben a cipőben járok én is, régebbi kérdésekre adott válasz szerint többre tartják a pestit ,mint a szegedit( itt gyakorin olvastam, a hírneve miatt),viszont a Szegeden inkább a gyakorlatiasabb órák folynak,míg Pesten elméleti.
2018. ápr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen itt én is találtam ilyen kiírást, de néztem, hogy 2013. Hátha azóta változott valami. Persze lehet hülyeség.
2018. ápr. 4. 21:27
 3/7 anonim válasza:
100%
Szegeden kezdtem, most Pesten vagyok. Ha visszapörgethetném az időt nem jönnék át Pestre... Szeged igaz, sokkal kisebb város kevesebb lehetőséggel, de szerintem összehasonlíthatatlanul jobb ott a hangulat. Az oktatók közvetlenebbek, emberszámba vettek minket, az információáramlás ezerszer jobb volt; szinte soha nem volt az hogy nem tudom, miből kell tanulni vagy mi mikor lesz. Nekem eddig sokkal nehezebb itt Pesten.. első két év alapján ennyit tudok mondani. Semmivel nem alacsonyabb az oktatás színvonala Szegeden.
2018. ápr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Huh, hát nem egyszerű az biztos. Mind a két városban nagyon jó nevű a kar. Szerintem szimplán azt tedd elsöre ahova több pont kell, aztán a többi majd elválik.

Ilyenkor inkább olyan szempontokat szokták figyelembe venni, mint:

- lakhelytöl való távolság

- megélhetés (a fövárosban magasabbak az árak)

- az egyetem külföldi kapcsolatai ( ha van ilyen aspirációd, hogy külföldön is tanulj )

Én egyénként külföldön tanulok gyógyszerészetet, de mindkét magyar egyetemtöl voltak már nálunk diákok a gytk-n erasmus féléven és érdekes volt megismerni az ö nézöpontjukat a dolgokról.

Ez most kicsit durva lesz, de ha csak a nevet nézzük, az, hogy fövárosi egyetem azért elég sokat nyom a latba. Külföldön Budapest nevét többen ismerik mint Szegedét, még ha nem is egyetemröl van szó. Ez megint csak akkor fontos ha elmennél külföldre dolgozni. Nyilván mindkét intézmény kiválóság bizonyos tudományterületeken.

2018. máj. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja azt elfeljetettem, hogy Bécsben tanuok. Ezt az opciót nem fontolgatod? :D
2018. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát külföldön csak dolgozni szeretnék majd később. Az egyetemet mindenképpen itthon szeretném végezni. Remélem azért nem csak az dönt, majd ha munkát keresek hogy hol végeztem :D
2018. máj. 23. 09:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő neves, egyetem, de mint ahogy előttem valaki írta, inkább Szeged...mindkettő neves egyetem, de Szegeden ezerszer jobb a közösség, és higgy nekem, megéri, én is ide jelentkeztem és barátnőm meséli, mennyire imádja!:)
2018. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!