Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt gyógypedagógus, aki...

Van itt gyógypedagógus, aki tud. Na válaszolni nekem?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne,hogy a tanulásban akadályozott gyermek hova tartozik , az enyhén értelmi fogyatékosokhoz? Mit lehet még tudni a tanulásban akadályozottakról?

2018. ápr. 4. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, az értelmi fogyatékosok és a tanulásban akadályozottak teljesen mások. Két külön kategória. Tanulásban akadályozottság pl a diszlexia is, meg sok egyéb dolog. Magasabb az iq-juk mint az értelmi fogyatékosoknak.
2018. ápr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tanulásban akadályozott tanulókat két csoportra osztjuk: az enyhén értelmi fogyatékos tanulókra (ez a kisebb kategória), és a "nehezen tanuló gyerekekre". Ez utóbbi: határeseti intellektus (alacsony, de nem annyira, hogy az értelmi fogyatékosság tartományába tartozzon) + tartósan hátrányos helyzet. Mivel ez tanulási kategória, tanulási képességek alapján határozzák meg: minden területen átfogó, állandó nehézségek vannak, amik nem múlnak el fejlesztéssel sem.

(Most végeztem a szakirányon.)

2018. jún. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én most tanulok tanakos szakirányon, és én meg nem így tanultam, ahogy az előttem szóló. :D 3 kategóriája van a tanakos tanulóknak. 1: tanulási nehézség, ami a hátrányos helyzet, hosszantartó betegség miatt alakul ki pl, ez csak egy lemaradás, amit be lehet hozni. 2: tanulási zavar, ami lehet pl diszlexia, diszkalkulia, egyebek. Én úgy tanultam, nem határeseti IQ-juk van, hanem pont, hogy átlagos, vagy átlag feletti is lehet, ugyanis az agy feldolgozóképessége más. A harmadik kategória az enyhe értelmi fogyatékos emberek köre, akiknek az IQ-juk 70 és 50 közötti. Magyarán a tanulásban akadályozott gyerek tartozhat a tanulási nehézségek, a tanulási zavarok vagy az enyhe értelmileg akadályozott kategóriába, de lehetnek áthallások is, mert bár a tanulási zavar és enyhe értelmi fogyatékosság kizárja egymást, de egy tanulási zavaros gyerek lehet hátrányos helyzetű is.
2018. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!