Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógytornász vagy gyógypedagog...

Gyógytornász vagy gyógypedagogus szak? Melyik az ajánlatosbb?

Figyelt kérdés
11.osztalyos vagyok biológiai faktra járok. Az átlagom félevkor 3.83 volt, ami nem valami fényes. A biológia érettségibol a kettő közül bármelyik szakra kell emelet vagy elég a középfokú?. Ezt sehol sem találom.esnyelvvizsga kell a bejutashoz? Az ELTE-re. Oda szeretnék menni ha minden jól megy. És tényleg 400 pont kell hozzá? Ami elég húzós. Milyen tantárgyak fontosak meg ezekhez a szakokhoz? A válaszodat előre köszönöm😊😊 egy 17 éves kétségbeesett lány
2018. márc. 7. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
A felvi.hu oldalon mindent megtalálsz. Gyógypedagógiához nem kell biológia, és semmiből nem kell emelet. Ugyanez vonatkozik a gyógytornász szakra is, de azt a Semmelweis Egyetemen tudsz tanulni.
2018. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyógypedhez nem kötelező se a biosz se az emelt, de én ajánlom mindkettőt. Az emelt plusz pont, a biosz meg hasznos lesz egyetemen. Nyelvvizsga nem kell, de szintén plusz pont. A 400 pont semmi, simán össze lehet hoz i.
2018. márc. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindkettő szép szakma, de igazából már írtad, hogy a gyógypedagógus szakra akarsz bejutni. A gyógypedagógus szakma egyébként felszálló ágban van, nem tudom mennyire nehéz, de ha bejutsz, akkor onnantól csak rajtad múlik, hogy elvégzed-e.
2018. márc. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!