Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Kaposvári...

Mi a véleményetek a Kaposvári Egyetem pénzügy és számvitel szakáról?

Figyelt kérdés

Elsősorban a kérdés azokhoz szólna, akik a fent említett egyetemen és azon belül is a pénzügy és számvitel szakon tanulnak jelenleg, illetve azoknak a véleményére is kíváncsi lennék, akik már esetleg le is diplomáztak belőle.


Leginkább ezek a dolgok érdekelnének engem:


1.Meghatározott a felvett órák száma, és ha igen, akkor félévekre lebontva nagyjából hány tárgyat kell felvenni?


2.Egy héten egy adott tárgyból átlagosan hány óra van? Tudom ez biztosan változó, de nekem az is megfelel, ha egy példával éltek, hogy mondjuk az egyik "húzós" tárgyból nektek most heti szinten annyi meg annyi óra van.


3.Egy napra nagyjából hány előadást lehet besűríteni? Mi az a maximum szám amit nem lehet meghaladni?


4.Valóban vannak még tesi órák is? Egy héten hányszor? (a testnevelés sosem volt a kedvenc "tantárgyam" :D) Tulajdonképpen miből áll egy tesi óra? Gimnáziumi gyakorlatokat kell csinálni? pl.: kötélmászás, szekrényugrás stb.?


5.A diplomához egy nyelvvizsga is elegendő?


6.Ha valaki folyamatosan tanul, akkor fel tud készülni a ZH-kra?


7.A ZH-kon kívül még milyen számonkérések vannak?


8.Az hetedik félévben tulajdonképpen mit kell csinálni?

Az iskolán kívül kell találni egy munkahelyet?


9.A szakdolgozat miből áll? Azt elő is kell adni?


10.Az egyetemi évek alatt a nyelvvizsgára készülésre jut idő, vagy azt még gimnáziumban kellene "elintézni"?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. febr. 27. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Csupa olyan kérdés, ami szimplán a felsőoktatásra vonatkozik.


1.) Nincs meghatározva, azonban vannak egymásra épülések. Magyarul vannak olyan tantárgyak, amiket addig nem tudsz felvenni, amíg nem csinálsz meg előtte egy másik tantárgyat.

Van tanterv, ajánlatos az alapján haladni.

Eltérni akkor kell ha nagyon jó vagy és könnyíteni akarod a következő féléveket vagy meg csúszol és nem lenne órád..


2. Minden tantárgyból heti 1 előadás van mellé vagy van gyakorlat (1 vagy 2) vagy nincs.


3. Attól függ, hogy milyen időpontra sűrítik be.

De max reggel 8-tól este 8-ig.

Azonban csak 2-3 fog sikerülni. Kis létszámú a szak, így előre meglesz csinálva normálisan elosztva a napok között.

Nincs max.


4. Van. 2 félév kell.

Attól függ, hogy mit veszel fel. Van testépítés, futás, tollas, gimnasztika meg minden hülyeség.

Pár fizetős.


5. Elegendő a megfelelő szinten.


6. Igen, csak a valóságban 100 emberből 1 ilyen van.

Könnyű ezt eltervezni de a gyakorlat sokkal másabb.


7. Tanárfüggő. Általában ZH-k vannak, de már olyat is hallottam, hogy minden órák kérdezgetett a tanár és ha meghaladtál egy max lehetőséget, akkor nem engedett el vizsgázni.

ZH-n kívül magák a vizsgák vannak.


8. Gyakorlatozni. Igen, az iskolán kívül, de segít a suli is ha nagyon nem megy.


9. Szakdolgozatban egy általad érdekesnek gondolt téma iránt kutatsz és leírod. Igen, elő is kell adni.


10. Jut idő nyelvvizsgára is. Főleg ha az emelt nem megy, akkor marad a szakmai közép, aminek a szókincsével az egyetemen ismerkedsz meg.

2018. febr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
Miért nem keresel valami normálisabb egyetemet, miért pont Kaposvár?
2018. márc. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
60%
elöttem lévőnek igaza van...annyira nem jó hely ez :/
2018. márc. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!