Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez megengedett...

Szerintetek ez megengedett egy 8. os lánynál?

Figyelt kérdés
Minap lányomat az igazgatósággal fenyegette osztályfőnöke, mert 30 fokban rövidnadrágban ment iskolába. Egy totálisan egyszerű farmer sortról van szó, a feneke nem volt kint belőle, én semmi kivetni valót nem találtam benne. Osztályfőnöke nem iskolába illőnek, és egyenesen nem utcára illőnek titulálta, az egyszerű nadrágot. Ezután közölte, hogy térd fölé érő nadrágot nem vehetnek fel a diákok. (Megjegyzem nem is vallásos iskoláról van szó). Mi a véleményetek erről? Szerintetek megengedett, tavasszal a rövidnadrág?

#rövidnadrág #nem iskolaba illo
2018. ápr. 17. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

hát igazából mindegy hogy mi mit mondunk. Ha ez a szabály/elvárás akkor be kell tartani.


Amúgy én se jártam sosem rövidnadrágba iskolába

2018. ápr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk a munkahelyen se megengedett, pedig nincs személyes ügyfélkiszolgálás. A tizenéves lánykámnak se vennék combközépnél rövidebb nadrágot, se iskolába, se máshová. Attól nem lesz melege, hogy 5-10 centivel hosszabb a nadrág.
2018. ápr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hat nemtudom, hogy ilyen melegben hogy nem lehet megpusztulni hosszunadragban ...
2018. ápr. 17. 22:50
 4/10 A kérdező kommentje:
Hat en veszek 😂
2018. ápr. 17. 22:50
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Engem már többször vizsgáztattak egyetemen rövidgatyában. Az ilyen hülyeségeken azok szoktak pörögni, akiknek más nem jutott az életben.
2018. ápr. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Vannak helyek, ahol tényleg ennyire komolyan veszik. Szerintem is hülyeség, de ez van. Én azt mondom, hogy egyszerűbb betartani ezeket a szabályokat, mint folyton ezek miatt veszekedni a tanárokkal, főleg, hogy 8.-os, szóval már nem marad ott sokáig és szabadultok tőlük...


Én pl. olyan középiskolába jártam (nem vallásos, hanem egy szimpla mezei gimi), ahol fiúknak és lányoknak sem szabadott térdnél rövidebb nadrágot és pántos felsőt felhúzni. Gondolhatod, hogy tavasszal, május és június környékén, mikor már meleg van és tűz a nap mégis ki a franc akar hosszú nadrágban mászkálni... Tilos volt, benne volt a házirendben. Ha valakit megláttak rövidnadrágban vagy egy combközépig érő szoknyában, pántos felsőben, akkor hazaküldték, sőt még olyan is volt, hogy tanításon kívül, egy iskolai programról is hazaküldtek valakit, mert rövidnadrág volt rajta. Valamint olyan is volt, hogy valakit azért küldtek haza, mert szaggatott farmert viselt az iskolában...Hülyeség, nem értek vele egyet, de ez van. Mi sem tudtunk mit csinálni, pedig voltak bent szülők is stb., de az igazgató túl begyöpösödött volt...

2018. ápr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként nálunk sem arról volt szó, hogy mit tudom én pl. mellkidobós felsőkben vagy olyan rövidnadrágban akartunk járni, amiből kilógott a fenekünk vagy ilyesmi, hanem normál pántos felsőről vagy egy normál mindent takaró rövidnadrágról volt szó, amivel szerintem a világon semmi probléma nincsen...de úgy néz ki, hogy valakinek már ez is sok.
2018. ápr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Az iskolának nincs joga az öltözködésbe beleszólni. A házirend nem törvény, de abban se lenne szabad ruhahossznak szerepelnie, gondolom, nem is szerepel. Az igazgató se tud vele mit csinálni. Behívja, leszidja, kimegy, viszlát, és minden megy tovább a régiben.
2018. ápr. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Egy egyszerű nem kihívó rövidnadrág szerintem belefér. Anno 16 évesen én meg is kaptam az igazgatóimat emiatt. Pedig még inget is kötöttem a derekamra, ami leért hátul a térdemig, így biztosan nem villanhatott ki semmi. Egy átlagos farmer nadrág volt két kamucipzárral. A fiúk közül is páran megkapták a magukét a térdig érő gatyesz miatt. Máig sem értem. Az átlátszó haspólóban villogó és a feneket éppen takaró szoknyás osztálytársaim bezzeg nem kaptak érte semmit.
2018. ápr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Inkább vlmi rövidebb

szoknya

2018. szept. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!