Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Móricz...

Szivárványpóni^^ kérdése:

Mi a véleményetek a Móricz Zsigmond Gimnáziumról, és az eredményeimről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén vagyok 8.osztályos, és nagyon szeretnék a Móricz Zsigmond Gimibe járni. Kb. egy hete jött ki az ideiglenes felvételi rangsor, ahol a természettudományi osztályban egy hete 42. voltam, most viszont már 43. lettem. Szerintetek ezt így lehet, vagy mitől van? A protekciósok miatt? Szerintetek van esélyem bejutni? Első helyen áll a természettudományi (43.), második helyen az öt évfolyamos angol (50.), harmadik helyen a négy évfolyamos angol (69., itt egy hete 68.voltam), és végül a történelem (34.)

Még pár kérdésem lenne, ha nem gond. Szóval, aki idejár annak mi a véleménye a 7.30-as sulikezdésről? Nem túl fárasztó? Nem nehéz bejárni? (Én III.kerületi vagyok, csak azért kérdezem) A suli hangulata is érdekelne még, a sznobokról nem kérdezek semmit, mert ez szerintem h*lyeség...minden iskolában vannak. És végül szerintetek melyik szak a legjobb, Nektek mi a véleményetek a természettudományi osztályról?

Előre is köszönöm a válaszokat, és elnézést, ha túl sokat kérdeztem:)



#oktatás #felvételi #Móricz Zsigmond #Budapest II. kerületi Móricz Zsigmond Gimnázium
2016. márc. 20. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Én móriczos voltam, pár éve érettségiztem.

Én is harmadik kerületi vagyok, kb. 30 percre laktam a sulitól. A 7:30-as sulikezdés megszokható, nem volt vele semmi gond. Igaz, most már, hogy egyetemre járok el sem tudom képzelni, hogy voltam képes minden reggel 7:30-ra menni:D.


A suli hangulata osztálytól is függ nyilván, de összességében szerintem egész jó. Modern épület, jó udvar és kilátás a hátsó termekből. Sznobokból kicsit több van szerintem, mint egy átlagos suliban, de ez is megszokható, meg attól még lehetnek jó fejek is.


Azt nem tudom, hogy melyik szak a legjobb, amikor én kezdtem, akkor még csak az 5 évfolyamos angol volt, de szerintem tanár függő. Ha szerencséd van akkor a jobb tanárok fognak tanítani.

2016. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól csúszhattál lejjebb, hogy volt módosítás, tudtommal meg lehetett jelölni új tagozatokat, újra lehetett szóbelizni, talán így kerülhettek feléd :) Szóval nem a protekciósok miatt, az majd csak azután jön, ha kijött a végleges felvételi rangsor.


2 éve angol nyelvi előkészítőre 65., törin 49. volt az utolsó bejutott az ideiglenes rangsorban. Itt term.tud helyett még matek tagozat volt, ott 48. volt az utolsó bejutott.

Tavaly angol NYEKre 102., törire 47., emelt matekra pedig 51. volt az utolsó bejutott az ideiglenes rangsorban.


Szóval összességében, szerintem simán be fogsz jutni termtudra, az ötévfolyamos angolra is, törire is, a 4 éves angolt nem tudom, mivel nem volt ilyen tagozat két éve :/ Szóval szerintem tuti bekerülsz! :D

2016. márc. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó hsz!!

A módosításnak semmi köze az ideiglenes listához, annál inkább a véglegeshez.

Inkább lehet elszámolták valakinek a pontját.

Az tényleg úgy van, hogy a végleges listát Győr küldi abban egészen biztos nincsenek benne a hátszelesek.

Gondoljátok már el, utána lehet nézni az ideiglenes listának rögtön kiderülne, mehetnének panaszra hogy a kevesebb pontszámút hogy vehették fel?

A csókosok ezen felül lesznek, de ők is csak egy minimális létszámban lehetnek...

2016. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon, nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2016. márc. 23. 00:46
 5/6 anonim válasza:
77%

Szia!

Én is Móriczos voltam, tavaly érettségiztem. Szerintem is nagyon jó az iskola hangulata, elég tágas, szép az udvar meg úgy az egész környezete, azzal biztosan nem lesz gondod. Ami még nagyon jó volt szerintem, hogy voltak külön szekrényeink (ahogy hallottam másoknál vagy nem voltak vagy többen használtak egy kisebbet), mondjuk ezzel meg vigyázni kell, mert már akkor mikor én oda jártam nagyon sok rossz szekrény volt, mindenki tönkretette. A tanárok közül is elég sok jó van, például engem a matekra és törire nagyon felkészítettek, érettségin alig kellett rátanulnom. A sznobság valóban attól függ, kikkel kerülsz egy osztályba. Az én osztályomba viszonylag kevés volt, de még velük is ellehetett beszélgetni, csak nyilván nem lettek legjobb haverjaim :D

Nekem a 7:30-as kelés borzalmas volt, de én nagyon messze lakom. Meg nem is mindig lesz első óra majd, egy idő után hozzászokik az ember úgy is :) A szakokat nem tudom, a nyelvi előkészítő az biztos nem a legjobb (jártak arra barátaim), a természettudományosról nem tudok semmit..

Sok sikert! :)

2016. ápr. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Felvettek a természettudományi szakra:)

Kicsit félek, mert a mostani sulimba 8-ra alig érek be...mindig elalszom:(

2016. ápr. 30. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!