Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem abba az iskolába vettek...

Nem abba az iskolába vettek fel, amiben én szerettem volna menni, és fellebbezni szeretnék, de nem találok semmit a neten. Szerintetek?

Figyelt kérdés

49. voltam a rangsorban, de nem vettek fel, és egy olyan iskolába vettek fel, amibe nagyon nem szeretnék menni. Bármit megtennék azért, hogy bejussak.

Fellebbezni hogy lehet? Elutasító levelet még nem kaptam.

Van erre egy külön kinyomtatandó papír, amire írni kell majd? Hogy megy ez? Nagyon szükségem lenne a segítségre, és a bunkók kíméljenek.



2018. ápr. 26. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, hogy szülő tud fellebbezni levélben az igazgatóhoz címezve. Ne aggódj, ha a sárga csíkon belül vagy, akkor nagy eséllyel fel fognak venni.
2018. ápr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Mindenki hajlamos fellebbezésről beszélni, teljesen alaptalanul, mert azt közvetlenül a felvételi után (max. 1-2 napon belül) kell írni akkor, ha a felvételi eljárás során valamilyen szabálytalanságot tapasztaltál, valamilyen méltánytalanság ért, valamiért hátrányt szenvedtél stb.


Ilyenkor MÉLTÁNYOSSÁGI KÉRELMET lehet írni az igazgatónak, amiben felhívhatod a figyelmet olyan eredményeidre, amit nem vettek figyelembe (de csak akkor működhet, ha csak 1-2 ponttal maradtál le, és akkor sem nagy az esélye).

2018. ápr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
Masodik, te teljesen masrol beszelsz. A fellebbezes nem a felveteli felulbiralasarol szol:)
2018. ápr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem értem soha minek kell beírni olyan iskolát ahová ennyire nem szeretnél menni. Mi csak olyat írtunk, amit el tudtunk képzelni.


Amúgy minél előbb írjon anyukád egy méltányossági kérelmet, amiben leírja miért is kéne az iskolának felvennie téged. Aztán vigyétek be ha lehet személyesen.

2018. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és erre nincs kitöltendő lap, kivéve ha az iskola maga hirdet rendkívüli felvételit, mert pl marad helye. Ha nem maradt helye akkor neked kell megfogalmaznod mit szeretnél és miért is jónekik ha téged felvesznek. Pl végig kitűnő voltál, versenyeredmények, pláne ha tagozatba vágóak, pár pontos lemaradás,rokon ide járt, ha egyik sincs marad a minden álmod ez az iskola szöveg. Még jobb lenne személyesen bevinni.
2018. ápr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ez pl egy rendkívüli felvételi eljárási kérelem, de ez csak akkor ha az iskola maga hírdeti. A méltányossági is hasonló, csak ott ne ennyire hivatalosan. Egyébként ha nem sikerül a méktányossági akkor próbálhatsz másik iskolát keresni a rendkívüli felvételit hírdetőkből is.

2018. ápr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!