Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor érdemes fellebbezni?

Mikor érdemes fellebbezni?

Figyelt kérdés
Nem jutottam be az első helyre. A kiszemelt iskolám még nem tette ki a végleges listát, de mivel a 2.helyre bejutottam, így már tuti, hogy nem vesznek fel. Szerintetek mikor van helye ilyen esetekben a fellebbezésnek?

2018. ápr. 21. 05:42
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

A fellebezésedet nem értem. Fellebezni akkor lehet ha a felvételi eljárás során valami méltánytalanság vagy törvénytelenség történt veled.

Az iskoláknak legkésőbb április 27-ig kell kirakni a felvettek névsorát. Téged felvettek az általad másodiknak rangsorolt suliba. Miért is akarnál fellebezni?

Esetleg méltányossági kérelmet írhatsz a sulinak hogy vegyenek fel. Ezeket nagy százalékban elutasítják. Békélj meg a helyzettel!

2018. ápr. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyik iskolák ezek. Melyikek?
2018. ápr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az első helyet fellebbezném meg.
2018. ápr. 21. 08:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérvényezni, hogy pár fővel növeljék az osztálylétszámot - de ha mondjuk 16 főt vesznek fel, te meg a 25 vagy a rangsorban, akkor felesleges a dolog.
2018. ápr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
129 pontom van abban a gimiben, 130 pontosok bejutottak.
2018. ápr. 21. 17:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben próbáld meg. Nem veszíthetsz vele.
2018. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! Ha azon a szóbelin megkapom a max. pontot és nem kevesebbet(egyébként a legtöbb diák megkapta a max. 20 pontot), akkor a 90. helyen lettem volna, amivel bőven bent vagyok.
2018. ápr. 21. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!