Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontszámítás, de hogyan?

Pontszámítás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 16 éves vagyok, és most kell leadnom, hogy milyen fakultációra jelentkezek. Nem tudom hogy hogyan működnek, tehát teljes a zavar a fejemben. Kommunikáció és médiaismereri szakra szeretnék menni tovább. (Tegyük fel, egyáltalán nem vagyok még benne biztos).

Ugye az adott 5 tantárgy a matek, töri, irodalom, angol, és egy választott.


Ehhez a szakhoz gondoltam hogy fakultációként az irodalmat veszem fel. Akkor ez azt jelenti hogy emeltet kell tennem majd?

Illetve ha angolból érettségizek (ami kötelező) azzal kapok egy középszintű nyevvizsgát is? Viszont ha felveszem faktra az angolt, akkor szintén emeltként számítják? Plusz a választott tárgy. Az már 3 fakultációs tárgy, nem lesz sok?

Így hogy számolják az érettségi pontokat? Valaki eltudná magyarázni? Nagyon sokat olvastam utána, de nagyon bonyolultnak tűnik. Akkor mit vesznek kétszer és miért? Melyik számít jobban ha erre a szakra megyek tovább, vagy mindent beleszámítanak, és ha igen milyen formában? állami támogatásos oktatásra nagyon nehéz bekerülni, igaz?


Előre is köszönöm a segítséget!


16/l (10.osztály)



2018. ápr. 28. 16:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon szívesen! :)

60%-tól ötös az emelt érettségi és akkor nagy valószínűséggel akkor 60-tól adnak B2-t :)

Bátyám emelten érettségizett, 5 lett neki, és más tantárgyból is angolul tette le az érettségit így neki emeltet ér. Valahogy így volt akkor náluk :)

2018. ápr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :) és ha nem emelten, hanem csak sima középszintűn írnám meg pl ötösre? Azért nem jár B2es?

Ne haragudj a rengeteg kérdésért! :D szép estét!

2018. ápr. 28. 22:34
 13/13 anonim ***** válasza:

Azért tudtommal nem. De ha van egy középfokú nyelvvizsgád (amit nem érettségi által szereztél meg) akkor felvételin az többletpontnak számítana, 28 pontot érne.

Azért írom, hogy számítana, mert két év múlva nem tudom beleszámolják e, mert addigra kötelező lesz egy nyelvvizsga.

2018. ápr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!