Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A GIMP 2.8.22-nek vagy az...

A GIMP 2.8.22-nek vagy az IrfanView 4.42-nek könnyebb megtanulni a használatát?

Figyelt kérdés
Középszinten érettségizem infóból, egyiket sem használtam még. Nem igazán fogok képeket szerkeszteni érettségi után, így tényleg csak arra van szükségesm, hogy az érettségi feladatokat meg tudjam oldani vele.

2018. ápr. 28. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne viccelj! Az IrfanView jószerivel egy képnézegető szoftver, pár Effektet lehet vele csinálni meg néhány dolgot állítani. Ehhez képest a Gimp egy PhotoShop alternatívának számít, rengeteg funkciója van, teljesen másra való. Az alap funkciókat annál sem nehéz megtanulni, de sokkal nagyobb kaliberű szoftverről van szó.
2018. ápr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És az érettségire elég az IrfanView? Ahogy néztem, ilyenek voltak eddig, hogy ki kellett vágni a képből adott méretű részt, be kellett színezni valamit más színre. (A kivágást már meg is találtam, a beszínezést viszont még nem látom)
2018. ápr. 28. 20:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Gimp-et használtam régebben, de annak nagyon nehézkes a használata. Ha ott van a listában az IrfanView, akkor gondolom az tud is mindent, ami neked kell.

Én kijelölném a részt, amit színezni akarok, és az Image/Color Correction menüpontban tetszőleges színáre át tudod színezni. (Esetleg paint-ben ez lehet egyszerűbb. :-))

2018. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Természetesen az IrfanView használatát sokkal könnyebb megtanulni, mivel sokkal kisebb a tudása. A középszintű érettségire pedig bőven elég is. Amit nem tud a grafikai feladatokból, az a rajzolás. Azt megoldod raszteres rajz esetén Paintben, vektoros rajzot Wordben vagy Power Pointban. Érettségire ez így bőven elég. De meg fogod szeretni az IrfanView-t, és rá fogsz jönni, hogy a saját fényképeiden is el tudod végezni vele a minimális utómunkákat, amitől jók lesznek, pl. vágás, forgatás, élesítés, és nem kell Photoshop-gurunak lenni hozzá.
2018. ápr. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A beszínezés vektoros feladatban lehetett, ott a kitöltést tudod használni. De a Paintben is van ilyen. Az IrfanView nem rajzolásra, hanem inkább fényképek manipulálására lesz jó.
2018. ápr. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, hasznosak voltak! Ment a zöld kéz.
2018. ápr. 30. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!