Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, hogy ennyire komolya...

Normális, hogy ennyire komolyan veszik a telefon használatát a lányom iskolájában? Nem is a használatát, mert ha becsörög, az olyan, mintha embert öltél volna.

Figyelt kérdés

Az iskolában nagyon korlátozzák a telefon használatát,szinte már mániákusan. Itt nem azt mondom,hogy minden gyerek játszik a telefonjával órán,ezért elveszik,majd óra végén visszakapják. Nálunk ha becsörög egy telefon,vagy ne adj Isten felrezeg,azonnal elveszik,és megalázzák a gyereket!Vagy ha a gyerek táskájából kikandikál,esetleg a zsebéből,már elveszik.

Lányom megy egy hetes osztálykirándulásra külföldre. Egy héten egyszer telefonálhat megszabott ideig,és nem velem,hanem egy másik anyukával,akinek továbbítania kell,hogy jól van-e a gyerekem,vagy sem.Ja és a kirándulás ideje alatt is elveszik a telefont,amelyet a szülő kap vissza.Az osztály tagjai nagyon szegények,általában a telefonjukkal tudnának fotózni,ami jó is lenne,hogy megörökítsék,de telefon van,fényképezőjük nincs.

Na most,kérdezem én,hogy ezek a gyerekek soha nem jutnak oda az életben,és nem szabad fotózniuk,mert elveszik azt az eszközt,amivel tudnak?

Emellett ha egy rendes iskola napon veszik el ezt az eszközt,páncélszekrénybe zárják,és a gyerek év végén kapja csak vissza. A szülő csak akkor,ha beszél az igazgatóval.

Normális,hogy ennyire korlátolják?Mit tegyek ezellen?Nem mondhatom,hogy hagyja otthon,hiszek gyakran megesik,hogy így kell értesítenem,hogy nem tudok érte menni,vagy csak később.Esetleg így közlöm vele,hogy menjen a testvéréért,meg ilyenek.



2016. febr. 15. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Iskolában teljesen érthető, hogy korlátozzák. És nagyon gáz, ha órán piszkálják vagy pedig csörög.

Szerintem nem is kéne iskolában használniuk. Csak szünetben. Vagy suli után.

Az viszont gáz, hogy utazásra nem vihetik magukkal. Egyrészt sose lehet tudni, hogy mi történik, jó ha van az embernél telefon. Pl. elveszik a gyerek, stb. A szülőnek is jó, hogy felhívhatja a gyerekét. A fotózás szempontjából is jó. Utazáson nem is tudom, hogy mit zavarna a telefon, hiszen nem tanóra lenne, hanem szabadidős program.

Szerintem érdemes lenne beszélni az osztályfőnökkel, hogy a kiránduláson ne korlátozzák így a telefonhasználatot. Pl. érvelhetnétek ezzel, hogy ha egy gyerek elveszik vagy lekési a buszt, akármit, akkor fel tudja hívni a többieket, vagy ők felhívják, hogy hova tűnt. Szerintem ez elég meggyőző. Plusz a fotózás a telefonnal.

2016. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Kedves Szülő, csak egy hetet menjen el tanítani, és tapasztalaja meg, mennyi nehézséget okoz a telefon.
2016. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Iskolában megértem. Kiranduláson számomra elfogadhatatlan lenne és így el sem engedném.
2016. febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenképpen abnormális. Hogy egy átlagos iskolai napon korlátozzák a használatot, az nem is baj. De ez a páncélszekrénybe zárás, meg év végén visszaadás nem igazán elfogadható. Főleg nem, hogy egy külföldi út során sem használhatják a telefont - na, ez viszont nonszensz, szerintem az igazgatónak, vagy valakinek ott elgurult a gyógyszere.


Egyébként hány éves gyerekekről van szó?

2016. febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezen a szinten valóban nem normális. Órán, ha telefonozik, persze, vegye el (vagyis tetesse ki a tanári asztalra, hiszen hivatalosan a tanár nem veheti el...), és az óra- vagy maximum a nap végén adja vissza, de ez azért már erősen a túlzás kategóriába tartozik. Talán vidd át másik iskolába a lányodat. Vagy a szülőin kérdezz rá, hogy mégis mi értelme van ennek. Feltételezem, a többi szülőt is érdekelné a válasz.
2016. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az iskolában teljesen normális, hogy tiltják. Szerintem az a norma, hogy tanítás elején kikapcs, a végén bekapcs. Az sem mentség, hogy tanítási időben akarsz üzengetni a gyereknek. Ne tedd! Ha nem tudsz érte menni, üzenj a tanárnak, aki felügyeli, hogy mi van, majd átadja az üzenetet.


Az osztálykirándulásos tiltást viszont én sem értem, beszéljetek a tanárokkal, hogy ez így nem OK. Egyrészt aggódtok, másrészt fényképezéshez is kell a telefon.

2016. febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedves kérdező! Üdv. a világomban!
2016. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!