Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok, a tanító szak...

Mit gondoltok, a tanító szak "büfészak"?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, kinek mi a véleménye?

2018. máj. 1. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Munkavállalás szempontjából semmiképpen sem, tanítóként biztosan mindig lesz munkád.

Elvégzés nehézsége szempontjából viszont szerintem igen, bocsi.

2018. máj. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem kell bocsánatot kérned.

Direkt arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan ítélik meg ezt a szakot és hogy miért.

Azt látom, hogy sokan nem látnak bele, csak rávágják, hogy könnyű. Nyilván nem egy jog vagy orvosi, de azért már egy hónapja alig alszom és folyamatosan beadandózok/zh-ra tanulok.

2018. máj. 4. 11:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez szubjektiv szerintem. Persze a zh, beadando, vizsga minoseg es mennyiseg szakonkent, de szakokon belul is egyetemenkent is nagyon mas tud lenni, de ettol fuggetlenul emberenkent valtozik, ki mire van hangolva es kinek mi nehez. Pl lehet egy BME csodamernok siman levizsgazna, meg zhzna mindenbol, de oratartson mar csak ott mekegne makogna mert nem ert a tanitashoz.
2018. máj. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Nem büfészak (abból a szempontból hogy tanulni is kell) viszont hogy lesz-e munkád, az egyáltalán nem biztos. Nem tőled, függ, hanem attól, hogy születnek-e gyerekek, aki 6-7 évesen iskolába kezdenek járni.
2018. máj. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Maga a szak teljes mértékben büfészak. Biológia tanárnak tanultam egy évig. Hát, mit ne mondjak.. nevetséges az egész. Nem tartom magam zseninek, de a vizsgaidoszakon kívül szinte soha nem tanultam. A hétköznapokat általában végigbuliztuk a csoporttársaimmal. Sajnos tény, hogy tanár a leghülyébb emberből is lehet. A bekerüléshez szükséges ponthatár félelmetesen alacsony még itt, Pesten is, az elvárások pedig az egyetemen sem nőnek sokkal. Fáj, vagy nem fáj, ez tény. Viszont az is tény, hogyha ezek az emberek tanárként munkába állnak a későbbiekben és lelkiismeretesen végzik a munkájukat, bizony kemény feladatok elé néznek. Hála az égnek én hamar rájöttem, hogy nagyobb célokat szeretnék kitűzni magam elé, így hozzácsaptam az érettségikhez még egy emelt kémiát is és átjelentkeztem orvosira. Hát...csak annyit mondok, hogy itt azért próbára teszik a képességeimet és nem tudok keddtől szombatig bulizni sem.

Kérdésedre a válasz tehát: Igen, maga a szak egy óriási büfészak, de ha jó tanár leszel és felelősségteljesen szeretnél dolgozni, biztos hogy egy nehéz szakmát vállalsz be. Sok sikert neked!

2018. máj. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Előző vagyok

A teljesség kedvéért azt hozzátenném, hogy biológia szakon tanultam, a tanár mesterképzés utána jött volna. Így helyesen inkább úgy hangzik, hogy biológia tanárnak készültem. :) Így ha te már a mesterképzésre gondoltál, akkor vedd úgy, hogy nem írtam semmit, hisz abba nem volt belelátásom.

2018. máj. 13. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5. Nem tudom hova jártál. De nálunk a föci, biosz tanárisoktól ugyanazt kérik számon, amit a földtudisoktól, biosz BA-soktól.
2022. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden szak nehéz, ha az ember komolyan veszi. Nyilván, ha a kettes a cél, akkor azért a letöbb szak, így tanítói se megterhelő, persze vannak tárgyak, amiknél a kettesért is vért kell izzadni.
2022. okt. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!