Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet kb 70%os biológia...

Hogyan lehet kb 70%os biológia emelt szintű érettségit írni?

Figyelt kérdés
Mennyi tudás és mennyi szerencse kell hozzá? Elég ha tudom Nagy Etele biológia könyvét?

2018. máj. 1. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Az előző évieket 3-4x végig gyakorlod és meg is van.
2018. máj. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2018. máj. 2. 15:39
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem gondolnám hogy olyan egyszerű lenne, mint ahogy az előző válaszoló írta. :D Szerencse kell hozzá bőven, mint mindegyik érettségihez főleg szóbelin, mert ha bele húzol egy jó kis biokémiás tételbe akkor azt könnyebben beszophatod mintha pl az idegrendszert húznád. Szerintem nem elég a Nagy Etelés biosz könyv, ne csak egy könyvből tanulj, több könyv stabilabb tudást ad.

Én az éven vettem fel fakultációnak az emelt bioszt és jövőre fogok érettségizni belőle. Ahhoz, hogy legyen egy 50% feletti emelted bizony meg kell izzadni az tuti. Minden egyes témakört át kell rágni alaposan és ismételni. Persze fontos megoldani a korábbi feladatlapokat, de ez önmagában nem elég.

Minden jót az érettségihez!

2018. máj. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

"Ahhoz, hogy legyen egy 50% feletti emelted bizony meg kell izzadni az tuti."


Azért ezt nem mondanám igaznak. :D Nekem első alkalommal 60% lett, pedig szó szerint 0 percet készültem rá, annyi, hogy eljárkáltam különórákra és ott figyeltem, de külön tanulni tényleg nem tanultam.

A 70% sem egy nagy valami szerintem, de ahhoz azért már át kell nyálazni kicsit a tankönyveket. A 80+%-ért azért már elismerem, hogy tenni kell nem is keveset.

2018. máj. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem sem valami egyszerű megírni egy 70%-ot. Én viszonylag sokat készültem az emeltre (én is most megyek), de mikor feladatoztam, többször jártam úgy, hogy bár az anyagot betéve tudtam, sehogy nem jöttem rá a feladat megoldására. Szóval szerencse tényleg kell. De ettől független ha egy jó érettségi kell, ahhoz rendesen neki kell ülni tanulni.
2018. máj. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
62%

Nem tudom mit parázza ezt túl mindenki... Idén érettségiztem emelten bioszból. Előtte OKTV-re készülgettem többet (nem jutottam tovább), érettségire annyit hogy suliban szünetekben olvasgattam a panemsulis bioszkönyvet.

Igaz, biosz-kémia tagozatos voltam első két évben, utána faktos és az órákra viszonylag rendesen készülgettem.

Nem hivatalos eredmény: 81 pont. Az érettségire ténylegesen fordított időm összesen: kb. 10-20 óra. (vonatutakból, szünetekből adódik össze).


Azt gondolom, hogy pihenni kell előtte. Ha agyon van hajszolva az ember agya és kialvatlan, nem tud gondolkozni. Az emelt biosz meg arra kíváncsi, mennyire bírod rendszerezni a tudásod, mennyire bírod összekötni a dolgokat. Ha néhány szőrszálhasogatást nem tudsz, az az írásbelin nem gáz. Ott nem arra mennek rá. A szóbeli nehezebb, ott részletekbe menően kell tudni a dolgokat. De azt is meg lehet csinálni jól kipihenten, nem összepöngyörödött aggyal - de arra tényleg készülni kell. Kísérletekre, részletekbe szeretnek belemenni.

2018. máj. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!