Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire jó szakközépiskolában...

Mennyire jó szakközépiskolában tanítani?

Figyelt kérdés

Szakközépben tanító tanárok véleményére lennék kíváncsi. Szerettek ott tanítani? Arra gondolok, hogy az ott tanulók többsége nem akar érettségizni, hanem a szakmai tantárgyakra koncentrál, mennyire lehet velük bírni órán? Rendetlenkednek, beszólogatnak? Vagy tisztelettel végigülik az órát csendben? Lehet haladni az anyaggal? Sok a kisebbségi diák?

Mennyire más, mint gimnáziumban tanítani?

Köszönöm!


2018. máj. 6. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
A gimnázium mindig jobb volt mint a szakközépiskola, ez még a mai hanyatló oktatásban is igaz. Hogy mennyi a kisebbségi diák az attól függ, hogy hol van az iskola. Fel kell készülj a megpróbáltatásokra, bár ha szerinted elvárható egy diáktól, hogy "tisztelettel végigülje" az órát, akkor nagyon el vagy tévedve a szakmával kapcsolatban. Az iskola egy börtön, nem várható el ilyesmi a gyerektől. Illetve elvárható, csak butaság. A te dolgod, hogy felkeltsd a diákok figyelmét. Nem lesz könnyű dolgod...
2018. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Aki teheti, gimibe megy. Aki nem teheti, szakgimibe. A legalja megy szakközépbe. Az, aki csak bukdácsolva tudta elvégezni az általánost, de legjobb esetben is csak kettes, hármas tanuló volt. Magatartásilag persze még lehet ettől rendes, vannak ilyenek is...
2018. máj. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gimi a legjobb ilyen téren szerintem(mondom úgy hogy szakközépbe vagyok ami 2 éve átváltott szakgimnáziummá) de gimibe is jártam félévet. Ott nem volt az mint most itt bár ez inkább tanár függő ugye vannak a "gyengék" akiknek simán belehet szólni mert úgyse csinál semmit és vannak a "kémények" akiknek senki sem mer.
2018. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!