Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Keleti nyelvek és kultúrák,...

Keleti nyelvek és kultúrák, anglisztika, germanisztika szakokra csak akkor érdemes jelentkezni, ha az ember tudományos tevékenységet akar folytatni (kutatni, egyetemen tanítani)?

Figyelt kérdés

Voltam több nyílt napon is, hallgatókkal is beszélgettem, utánaolvastam, tanterveket néztem stb., de most már nem egészen értem, hogy mi van.


Anglisztikáról, germanisztikáról azt mondták, hogy akkor érdemes odamenni, ha valakit érdekel az irodalom, a nyelvészet, a kultúra és csak akkor érdemes belevágni, ha van rá minimum 5 éved, a mesterrel együtt, de még jobb, ha a doktorit is elvégzed. Utána pedig lehet kutatni, kutatni, kutatni (ha 50x nem mondták el, hogy lehet kutatni, akkor egyszer sem...). Viszont ennek az ellenkezőjét is hallom, hogy gyakorlatban is lehet hasznosítani a megszerzett tudást, nem csak tudományos területen lehet vele elhelyezkedni. A keleti nyelvek és kultúrák pedig már tiszta katyvasz....az egyik szakirányról egy az egyben azt mondták, hogy a nyelv miatt nem érdemes odamenni (sőt az a jobb, ha már beszéled is a nyelvet plusz még angolul, németül és franciául...), mert nem az a lényeg, hanem a történelem és kutatni lehet vele és csak így érdemes belekezdeni, míg a másik szakirányról pedig ennek az ellenkezőjét mondták, hogy az órák kb. 50%-a a nyelv elsajátításáról szól, rengeteg külföldi ösztöndíjlehetőség van és a végzés után is rengeteg álláslehetőség vár külföldön és belföldön egyaránt a nyelvtudás miatt.


Most már kicsit összezavarodtam, mert én ezt már nem értem. Az addig rendben van, hogy ez nem nyelvtanfolyam (ezt kb. mindenki elmondja 500x...) és tanítanak nyelvet, törit, kultúrát, nyelvészetet stb., de azt már nem értem, hogy akkor mégis mi haszna van és milyen lehetőségek vannak a diploma után. Én a környezetemben nem ezt látom és a hallgatók, már végzettek között is vannak ismerőseim, akik mind tanítanak vagy külföldi cégeknél dolgoznak, tolmács és/vagy fordító munkát végeznek (vagy a hallgatóknak ez a célja), amik számomra sokkal szimpatikusabbak és inkább ez a terület érdekelne engem is...Úgyhogy ezért tettem fel a kérdést, hogy akkor mégis mi az igazság.


2018. jan. 28. 13:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Én anglisztika szakos vagyok, valóban vannak nyelvfejlesztő órák, valamint irodalom, nyelvtudomány, országismeret és történelem. Én fordító-tolmács mesterre tervezek továbbmenni. :)

Nem csak kutató lehetsz a szak elvégzésével, hanem fordító, tolmács, tanár, illetve bármi ahova magas szintű angol nyelvtudás kell.

2018. febr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!