Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek megértették a szüleitek...

Nektek megértették a szüleitek, hogy nem akarsz velük maradni egyetem alatt?

Figyelt kérdés

Egy pokol. Már 3. éve, nekem nem engedték meg, mert apám nem engedett el Pestre, meghogy mennyi pénz az...

Viszont terrorizálnak, sőt vernek is.,. Nem tudom meddig bírom még.


2018. máj. 7. 01:43
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Nézd, ha ennyire rossz a helyzet:

1. Kollégium, vagy beszállni egy többfős lakásbérlésbe.

2. Diákmunka, ösztöndíj. Ha ez nem elég, veszel fel diákhitelt.


Felnőtt ember vagy. Nem mindenki teheti meg, hogy a felnőtt gyermekét ilyen szinten támogassa anyagilag!

A verés már másik dolog. Nem helyes, de felnőtt ember vagy... Max feljelentést tehetsz, de utána valószínűleg kitennének.


Én költöznék. Hogy nem engedik? Bezárnak, kikötöznek?

2018. máj. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, hogy mit értesz a terrorizáláson és a verésen (gondolom nem ostorral vernek el). Sajnálom, hogy bántanak a szüleid.


A budapesti tanulmányaidat nem biztos, hogy tudják finanszírozni a szüleid. Albérlet, bérlet, megélhetés alsó hangon havi 100ezer(inkább 130) Tedd a szívedre a kezed és mondd, hogy apád ezt ki tudja fizetni.


Ha mégis az az álmod, hogy elköltözz Budapestre a szüleidtől akkor vegyél fel diákhitelt vagy dolgozz és gyűjts pénzt.

2018. máj. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Budapesten elég drága az élet, már az albérlet egy kész vagyon sajnos, ha többekkel osztoztok egy lakáson az jó dolog, csak ott is felvet néhány kérdést az hogy mennyire fogtok jól kijönni egymással.

Meg egyetem alatt dolgoznod kell hogy legyen pénzed. Lehet azt látod hogy sok gyereknek ezt lazán kicsengetik a szülei, de mégsem minden szülő engedheti ezt meg magának. Én azért voltam bejárós mert tudtam hogy havi 150 ezer simán elmegy ha odaköltöznék albérletbe, még ha csak ketten laknánk akkor is minimum havi 100 ezrembe kerülne. Mivel nem laktunk messze a fővárostól, szerencsére volt közvetlen buszjárat oda ahol csak át kellett szálljak metróra és már egyetemen is voltam. Azt a napi 1 óra utazást, legrosszabb esetben is másfél óra volt, kibírtam.

Az hogy a szüleid bántanak megint más dolog, meg kell tudni az okát annak, de én a helyedben lelépnék onnan mielőbb, megszakítanám a tanulmányaimat, elmennék dolgozni, összekapnám magam, és folytatnám az egyetemet.

A fizikai bántalmazásért nyugodtan fel is jelentheted őket.

2018. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
# 2 hajaj engem ostorral is vertek.
2018. máj. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!