Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Töri-orosz szakos tanárnak...

Töri-orosz szakos tanárnak készülök, szerintetek mennyire feküdjek rá a németre, hogy ha nem vesznek fel a töri-orosszal az eltére, mégis összejöjjön a tanári?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan dilemmám lenne, hogy ugyebár megpályázom az ELTE tanárképzését, a középiskolai tanárt töri-orosz kombinációval.

Az orosz fanatikusan a kedvenc nyelvem, ebből és angolból is emelt érettségi és B2-es nyelvvizsga is lesz.


Németből olyan majdnem B1-szinten állhatok. Szeretnék 2 tannyelvűben is tanítani, tehát összességében a történelem mellé 2 nyelvből is elvégezni a tanárit. Én az orosz mellé inkább a németet szeretném, egyszerűen a nyelvet jobban szeretem. Ha felvesznek töri-orosszal, akkor utólag fogom a német tanárit elvégezni.


De ha nem vesznek fel, be kéne jelölnöm másodiknak a töri-németet. Viszont németből nem hiszem, hogy lesz nyelvvizsgám, a sima érettségit ha akarnám, szerintem le tudnám majd tenni.


Viszont 3 nyelvre így ráfeküdni nem tudom, hogy lehet. Angol az első nyelvem, pillanatnyilag abból vagyok a legmagasabb szinten.


Viszont hogy bejelölhessem az egyetemi felvételinél a töri-németet is, (és ha arra vennének fel, az oroszt végezném el utólag) kéne németből is B2-es nyelvvizsga.


Megéri, hogy még a németre is ráfeküdjek? Vagy inkább minden időt fordítsam az oroszra, és akkor nagyobb az esély, hogy felvesznek arra?


Ponthatároknál, mikor legutóbb néztem, a töri-orosz olyan 370 körül volt, alacsnyabban a 379-es töri-németnél.


Tehát összességében, Töri-orosz-német tanári kombinációt szeretnék elvégezni, mit gondoltok?



2018. máj. 7. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szép tervek... :)

Én orosz-történelem tanárin vagyok. Nagyon jól gondold meg. Anno én is így indultam, most csak azért nem hagyom itt, mert nem akarok fizetni, meg ha már a felén túl vagyok, befejezem.

2018. máj. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kotelezo a nyelvvizsga. Ha egy nyelvszak-egy másik szakos tanár akarsz lenni, akkor kell a nyelvből az emelt, ha két nyelvszakos, akkor eleg csak az egyik nyelvből. Én angol-nemet szakon fogok hamarosan végezni, szerintem időpocsekolas volt az egyetem, de ha mindenképp ezt szeretnéd csinálni... Arra készülj fel, hogy nemeten elvárják az elejétől, hogy folyékonyan beszéld a nyelvet. A papír meg csak papír, hiába van akár c1-es nyelvvizsgád is, ha nem beszéled a nyelvet.
2018. máj. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Viszont neked oroszbol nem kötelező az emelt, mert van kezdő csoport is.
2018. máj. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Először mindenképpen a töri-egy nyelv párossal végzek. Oroszból lesz a legkönnyebb emeltet és nyelvvizsgát szereznem, egyrészt ebből van a legkomolyabb, legintenzívebb képzésem magántanárnál, másrészt ez a kedvencem.


Szerintem úgy csinálom, hogy -ha felvesznek-, elvégzem a töri-oroszt, utána meg külön egyszakos tanárin a németet.


Ugyebár jelenleg kb. így néz ki a nyelvtudásom:


Angol: B2 körül

Orosz: B1 körül

Német: B1 legalján valahol, az A2-est már el tudnám végezni.


Annak ellenére, hogy angolul tudok jelenleg a legjobban, tanári tervem nincs vele, az oroszt és a németet sokkal jobban szeretem. :)

2018. máj. 9. 20:25
 5/8 A kérdező kommentje:

A gond egyedül azzal van, hogy ha nem vesznek fel töri-oroszra, akkor legszíveseben töri-németre mennék, és akkor az oroszt végezném el majd utólag. Viszont németből nem tudok jelentkezni, a felvi-s pontszámító kalkulátor szerint németből kellen hozzá emelt érettségi.


Tehát amit így kénytelen leszek a töri-orosz után a töri-angolt bejelölni, de angolból meg nem akarok tanár lenni, mert azzal a nyelvvel tanári terveim nincsenek.


Összességében tehát töri-orosz-német szakos tanár akarok lenni. Csak a felvételi miatt van dilemmám, mert nem tudom majd bejelölni a töri-orosz után a töri-németet.


Ha meg csak a töri-angolra vesznek fel, akkor franc tudja, mit csinálok, átmegyek közben más szakra? Problémás, nem tudom...

2018. máj. 9. 20:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
az első év alatt le lehet váltani az egyik szakod
2018. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Kétszakos tanárokat képeznek. Ha elvégzed és meg lesz a két diplomád, utána is végezhetsz tanárszakot, viszont az is kétszakos ak kell legyen. Egyszakost nem képeznek.

Első

2018. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés. Van az ún. rövid ciklusú tanárképzés. Tanári diploma után 4 félév alatt lehet szerezni új szakképzettséget.
2018. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!