Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Vannak olyan orosz szavak...

Vannak olyan orosz szavak melyek a magyarnak sérti a fülét de mégis szépen hangzik?

Figyelt kérdés

tanultam nyelvtan órán hogy vannak olyan szavakmagyarba ami egy külföldinek jól hangzik de aki tudja a jelentését annak nem annyira olyanra gondolok például mint a "halál" ezt a szót a legtöbb külföldi szépnek találja mert nem tudja a jelentését de szépnek hangzik.

és olyan orosz szavakra vagyok kíváncsi mint pl:

magyarul azt jelenti "élet" oroszra lefordítva "r" és "b" betüket tartalmaz ami sérti a magyarok fülét



2017. febr. 17. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

"magyarul azt jelenti "élet" oroszra lefordítva "r" és "b" betüket tartalmaz"


Ilyen szó nincs, keresd meg szótárban az élet szot oroszul, abban sem r sem b nincs.


Másrészt meg nem értem, hogy egy szóban az r és/vagy b miért sértené a magyarok fülét?????

2017. febr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
érettségi tétel: nyelvtan: zeneiség stíluseszközei (tétel)
2017. febr. 17. 22:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Te kerdezo! " Halal"szo hallatara a legtobb kulfoldinek a halal etelek jutnak eszukbe..
2017. febr. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%
Vannak. Pl. nekem az orosz (és az összes szláv nyelv) úgy sérti a fülem, ahogy van. Holtversenyben a némettel.
2017. febr. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az orosz "életben" nincs se r, se b. Жизнь=Zhizn'=Zsizny=Élet.
2017. febr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!