Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A matekérettségi hogy lehet...

A matekérettségi hogy lehet ilyen triviálisan könnyű? Ezért tanulnak a diákok 12 évig matekot, hogy a végén össze tudjanak szorozni két számot, lásd csoki, vagy három számot, lásd akvárium térfogata?

Figyelt kérdés
a feladatsort nem linkelem be, mert a GYK moderátorai a múltkor is törölték a kérdésemet, mert szerintük reklámoztam az újságot, amiben olvastam a hírt

2018. máj. 8. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is túl könnyű volt az első része, de azért a második felével rendesen megszivatták a népet. Ne feledd, hogy a pontok hetven százalékát a második részben lehetett megszerezni. Az első rész könnyűsége statisztika javítás számlájára írható, rosszul néz ki, hogy sokan buknak.

Sokkal eredményesebb lett volna két közepesen nehéz rész.

2018. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Nézzétek meg majd az idegennyelvű (francia) matekot, teljesen mást írtunk, és az összes francia matematika tanárunk szerint ilyen rohadt nehéz a kétszintű érettségi rendszer bevezetése óta még nem volt.
2018. máj. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Az angol matek sem volt egy leányálom. :DDD
2018. máj. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Hát a német nyelvű matek ?
2018. máj. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
megnéztem, ugyanaz volt mindegyik nyelven
2018. máj. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Köszi
2018. máj. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Miről beszéltek, az idegen nyelvű matek nehéz lett volna? Biztos ugyanazt írtuk? :D Én is angolul írtam, és szerintem könnyebb volt, mint a magyar nyelvű. A 15-ös feladat volt egyedül halálos, de az is csak azért mert 0 geometriai érzékem van. Azon kívül teljesen korrekt feladatsor volt, még a kevésbé jó matekos osztálytársaim is ezen a véleményen vannak.
2018. máj. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
A második rész a mérvadó..igazából az utolsó 2 feladattal szivattak meg a népet.
2018. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Oké, hogy baromira egyszerű feladatsor volt, de gondolom senki sem azért érettségizik, hogy megmutassa, valójában mennyit tud, hanem mert ezzel az eredménnyel valahová be kellene kerülni. 13. évemet nyomtam le idén a közoktatásban, végig ötös matekkal és néhány versennyel, de én rohadtul örülök annak, hogy ilyen feladatsort kaptunk, mert a felvételi pont az felvételi pont, mindegy, hogy milyen nehézségű feladatsort írtam. (Ráadásul nekem még van két emeltem, amiken izgulhatok.)

Most őszintén, jobb lenne, ha irdatlan nehéz matekérettségi lett volna, és felvételik buktak volna rajta?

2018. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó,hány százalékos lesz neked kb?
2018. máj. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!