Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha változtathatnátok akármit...

Ha változtathatnátok akármit a magyar oktatásban mi lenne az?

Figyelt kérdés
Bármilyen javaslatot meghallgatnék,de ha lehet, inkább a középiskolákról várnék változtatásokat ! :)

2018. máj. 9. 18:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert olyan jól ismersz. :D Van nyelvvizsgám és nem minimum ponttal jutottam be. Emelt szintű érettségit nem raktam le, mert nem volt szükséges. :D Most akkor adjam vissza a diplomámat, mert nincs emelt szintű érettségim? :D Őszíntém mire mész az emelt szintű érettségivel? Az egész oktatás lexikálisan zajlik gimnáziumokba. :D Esetleg egyetemen tanulsz valamit..., de előtte nem. :D És képzeld el egy nagyobb cégnél dolgozok amit biztos, hogy ismersz, de a nevét nem írom le, mérnök vezetőként jó fizetésért jah.. és még a nyelv sem kell hozzá. :D Ennyit rólad. Biztos irigy vagy másokra, mert bejutnak, de meg a gimnáziumoddal nem.
2018. máj. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
66%

Ki a fenét érdekel a mérnök? :D Ugye arról tudsz, hogy iszonyatos mérnök hiány van. Informatika, Gépészet, Anyagmérnök. Legkeresettebb. Aki végez ilyenen azonnal kap állást jó fizetéssel.


Akkor nézzük. Angol nyelvre mész egyetemre. Mi leszel? Angol tanár + tolmács +fordító. (Tolmáccsal még kereshetsz pénzt, ha jól elhelyezkedsz). De amúgy rengeteg van ebből.. Magyar Töri? Tanári megint.


Ami még normális szakok egyetemen: Orvosi, Gyógyszerészeti, Biologia, Kémia, (virologia szakirány pl).


Aki mondjuk Orvosira akar menni, persze gimibe menjen, mert ott könnyebb emeltezni...


Azt sem érted miről beszélek, de te olyan dolgokat állítassz, hogy csak az menjen aki gimibe járt. Hát egy *** vagy.

2018. máj. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg aki úgysem tudja az kibukik az egyetemről. Szóval nem kell félned.
2018. máj. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
Rendben mérnökúrfi. A mostani oktatási rendszer rendben van, mert bejutottál.
2018. máj. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
83%
De kérlek kedves elit gimnáziumba végzett valaki. Sorolj nekem olyan szakokat ahol elvan értéktelenedve a diploma.
2018. máj. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
50%

Borzasztó, hogy ilyeneket nevelnek ki a középiskolák és az egyetemek, mint te.


"Akkor nézzük. Angol nyelvre mész egyetemre. Mi leszel? Angol tanár + tolmács +fordító. (Tolmáccsal még kereshetsz pénzt, ha jól elhelyezkedsz). De amúgy rengeteg van ebből.. Magyar Töri? Tanári megint. "


A tanár az egyik legértékesebb foglalkozás. A gyerekeiddel foglalkozik mindennap, velük több időt töltesz el 12 éven keresztül, mint a családoddal. Úgy gondolod, hogy felesleges, mert rengeteg van? Elkeserítő hozzáállás


"Ami még normális szakok egyetemen: Orvosi, Gyógyszerészeti, Biologia, Kémia, (virologia szakirány pl).


Aki mondjuk Orvosira akar menni, persze gimibe menjen, mert ott könnyebb emeltezni... "


Miért könnyebb? Aki gyógyszerész akar lenni, annak nem jobb, ha megtanult titrálni valami szakközépbe? Most magadnak mondasz ellent megint mérnökúrfi.



A mérnöki szakot az egekbe magasztalod, minden másról szánalmasan beszélsz. Nem tudsz objektíven hozzáállni a dolgokhoz. 10 kommentet küldesz arról, hogy mérnök így, mrénök úgy... én vagyok a károly. Ez itt kit érdekel?



Egy orvosis voltam. Üdv!

2018. máj. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

De válaszolok a kérdésre is.


Az oktatási rendszerre az a baj (Általános iskola, Középsikola, ELIT GIMNÁZIUM!), hogy:


Nem tanítanak meg tanulni. Nem tanítanak meg arra, hogy megértsd a dolgokat. Matekba és fizikában sem tanítanak meg, hogy megértsd az összefüggéseket. Csak tanuld a képleteket és helyettesíts be, de ha már valami nehezebb úgysem tudod megoldani.


Történelem/Irodalom/Nyelvtan többi tárgy: Magolj a könyvből, vagy magold be az órai jegyzetet, nehogy gondolkodással érts meg valamit. Szóval, mint mindenki tudja lexikális tudást adnak. Nincs gyakorlati oktatás (Gimnáziumokban főleg... Ahogy írtam akik gimnáziumba tanulnak és külön nem foglalkoznak a témával például azt sem tudják, hogy néz ki egy nyák.).


A felsőoktatásról már más a helyzet. Szerintem azzal semmi probléma nincs. Inkább egy csomó szenny tantárgy van aminek nincs értelme és helyette mást kéne bevinni.

2018. máj. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
49%

Téged sem tanítottak meg a gondolkodásra elit gimnáziumi srác.


"A tanár az egyik legértékesebb foglalkozás. A gyerekeiddel foglalkozik mindennap, velük több időt töltesz el 12 éven keresztül, mint a családoddal. Úgy gondolod, hogy felesleges, mert rengeteg van? Elkeserítő hozzáállás "


Igen értékes. De élj meg a fizetésből Magyarországon. Inkább keresek 5x annyit, mint a tanár. ;).


"Miért könnyebb? Aki gyógyszerész akar lenni, annak nem jobb, ha megtanult titrálni valami szakközépbe? Most magadnak mondasz ellent megint mérnökúrfi. "


Mondjuk azért, mert szakközépiskolákba nem igazán vannak emelt órák. :) Egy gimnáziumba már bejelölheted azt, hogy emelt kémiára mész. Tehát előnyből indulsz és jobban is tanulod meg.


Egy szakközépbe mondjuk 2 évig van kémiád és azt sem gondolják komolyan, tehát egyedül többet kell tenned. Szóval hátrányból indulsz. Az ilyen szakokban egyetértek, hogy gimnáziumba kell menni.


"A mérnöki szakot az egekbe magasztalod, minden másról szánalmasan beszélsz. Nem tudsz objektíven hozzáállni a dolgokhoz. 10 kommentet küldesz arról, hogy mérnök így, mrénök úgy... én vagyok a károly. Ez itt kit érdekel? "


Mert azt hoztad példának, hogy a gimnáziumi elit tanulók menjetek csak felsőoktatásba holott ez hülyeség. Hoztam neked példát, de megcáfolni nem tudtad... így elég nehéz vitázni valamiről is.



Igen? Szerintem az orvosi karra csak akkor tetted be a lábad amikor beteg voltál ... ;).

2018. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

1. Magyar nyelv oktatásánál sokkal, de sokkal jobban rámennék a szövegértésre, értelmezésre, érvelésre. Szép dolog, hogy megtanuljuk egy rakás költő meg író önéletrajzát, de minek, ha az emberek fele nem tud egy -laikusok nyelvén íródott- betegtájékoztatót értelmezni?

A kötelező olvasmányokat is módosítanám. A jelenlegi rendszerrel szerintem még az is megutálja az olvasást, aki egyébként szerette. Legyenek mondjuk témakörök és választhasson a diák, hogy azon belül milyen könyvet olvas el.


2. A nyelvoktatásnak sokkal nagyobb hangsúlyt kellene kapnia, és azon belül is a szóbeli és írásbeli kommunikáció lenne a leglényegesebb. Tapasztalatom szerint a legtöbb nyelvtanár totál feleslegesen halálra szívatja a diákokat a nyelvtannal, aminek az az eredménye, hogy levizsgázni le tud, de beszélni már marhára nem. Én is így jártam. Két nyelvből is van középfokúm, de használni egyiket sem tudom. Az állandó megfelelési kényszer miatt, hogy mindent helyesen kell mondani, olyan szintű gát alakult ki bennem, hogy ha idegen nyelven kell megszólalnom leblokkolok, és azt is elfelejtem, amit egyébként tudok.


3. Az etika meg hittan baromságok helyett alapvető egészségügyi ismereteket tanítanék. Egyszerűen szánalmas, hogy mennyire a béka segge alatt van ilyen téren az emberek tudása.


4. Úgy összességében a természettudományos tárgyakra nagyobb hangsúlyt fektetnék, valamint az informatikát is komolyabban venném.

2018. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Én először is eltörölném a kétszintű érettségit és visszaállítanám a régi egyfajtát - bőven elég és egyébként is nonszensz, hogy a régi érettségiket csak úgy ledegradálták közép szintűvé az új rendszerben, pedig mindenki megküzdött érte.


Eltörölném a sok fölös magoltatást, a sok fölösleges információt - akit érdekel, hogy anno mi volt pl. a Pilvaxban meg ki-kivel kavart, az majd utánanéz és úgy indul a Honfoglaló bajnokságon.


Inkább a nyelvekre, minőségi nyelvoktatásra helyezném át a hangsúlyt, hogy ált. iskola végére már mindenkinek meg legyen a középfokú nyelvvizsgája legalább egy nyelvből.


Általános műveltség kell, de sokkal nagyobb vonalakban kellene tanítani és tanulni, akit meg részletesebben érdekel és abban az irányban kíván tovább tanulni, az vegye fel külön.


Úgyis boldog-boldogtalanból mérnököt akarnak faragni, akkor tessék programozni tanulni és nem csak elméletben, aki meg művész akar lenni, arra meg ne erőltessék rá a reál tárgyakat - mindenki maga tudja, hogyan akar éhen halni, meg boldog lenni.


Képesség és készség-fejlesztés alapú oktatást kellene bevezetni mindenkinek az érdeklődése-képességei-erősségei szerint, mert akkor sokkal több boldog és sikeres ember lenne.


Ja, és a felsőoktatás felvételijét nem nyelvvizsgához kötném, mert attól még lehet valakiből kiváló szakember, hogy esetleg pl. ő Magyarországon, magyar iskolában akar magyartanár lenni.


Akinek szükséges, az úgyis rá fog kényszerülni a nyelvre, de az tuti, hogy egy 20 évvel ezelőtti nyelvvizsga nyelvhasználat nélkül nem sokat ér....

2018. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!