Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit éreznél és mit tennél ha...

Mit éreznél és mit tennél ha csak egy kurzus hiányozna a diplomádhoz, de a tanárnál elvágtad magad és a sokadik próbálkozásra se ad kettest?

Figyelt kérdés
2010. jún. 14. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Kedves Sorstársam! Pont ugyanebben a cipőben járok. Érdeklőpdve várom a válaszokat én is, mert már azon is gondolkodtam, hogy leadom ezt a szakot. Más ember nem tud levizsgáztatni, mert egyedül az ő szakterülete. Az anyagot tudom, értem, de a tanár megmondta nekem, hogy akár szó szerint is felmondhatom neki a szakirodalmat, akkor sem fog átengedni. Ezen az egy kurzuson múlik a diplomám. Másnak feleennyi tudásra is ötöst adott...


Azt hiszem, most ősszel, hetedévesen újra, utoljára megpróbálom, ha most is azt mondja, hogy "a tudásom nem elegendő", akkor egyszerűen leadom a szkomat, és elkönyvelem magamban, hogy hat évet kidobtam az életemből egy szemétláda ember miatt.

2010. jún. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel vágtátok el magatokat? Csak érdekel, hogy mi lehet az az ok, amiért egy ember képes ekkora szemét lenni:S
2010. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Iskolaváltás nem működik? :S
2010. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet kérni bizottsági vizsgáztatást, pont ilyen esetekre van. Olvassátok a TVSZt és okuljatok... -.-"
2010. jún. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves Sorstársam! Akkor Te pontosan tudod, hogy min megyek keresztül! Az átjelentkezés gondolata Téged is foglalkoztat? Hány százalékban fogadná el egy másik iskola az első iskolában megszerzett kurzusainkat? Úgy gondolom ez lenne a legfontosabb kérdés. Állami vagy költségtérítéses képzésen vagy most? Lenne másik felsőoktatási iskola az országban ahol van még olyan szak mint a tiéd?
2010. jún. 14. 14:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Sorstársam! :)


Gondolkodtam én is az átjelentkezésen, de hetedéven már nem fogok átjelentkezni sehová, nem is fogadnák el máshol a kurzusaimat. Én még nem vagyok bolognás, nálunk elég nehéz átmenni. Ahová lehetne, ott igen szigorúan veszik a dolgokat, és én úgy gondolom, hogy ha már tényleg csak egy kurzus választ el a diplomától, akkor nem fogom másodévtől végigjárni megint az egészet. Sajnos a mi tanszékünkön olyan tárgyakat oktatnak, amiket az országban sehol máshol nem, illetve nem oktatják azt, amit máshol igen... Így nehéz egyről a kettőre jutni. Bár másodéven lettem volna okos! Akkor még menthetőnek tűnt az egész.


"Lehet kérni bizottsági vizsgáztatást, pont ilyen esetekre van."


Szerinted nem kértem? Töviről hegyire ismerem az egész TVSZ-t, mivel egy ideig demonstrátorkodtam. A probléma az, hogy ha egész Magyarországon senki más nem foglalkozik a témával, akkor vizsgáztatni sem fog téged más. Kerek perec megmondták a tanszéken is: hiába kérnék bizottságot, annak az elnöke az a tanár lenne, aki utál, mellé meg beraknának két PhD-hallgatót, akiknek a neve kuss a tanszéken.


Mivel lehet megutáltatni magad? Én pl. azzal tettem, hogy elsőben volt egy órám, amit két tanár tartott, a félév egyik felét az egyik, a másik felét a másik. Félév végén a vizsgán az egyik tanár ötöst adott, a másik (aki utál) egyest. A jegyet a pikkelős tanár írta be, aki meghúzott, kijelentette, hogy őt nem érdekli, hogy a másik tanár ugyanebből a tárgyból ötöst adott, szerinte a tudásom egy nagy nulla. Én megkérdeztem, hogy hogy lehet nulla a tudásom, mikor ezen a tárgyon kívül mindenből ötöst szereztem, illetve a másik szakomon ugyanez a tárgy is ötös lett. Akkor rám nézett a tanár, és azt mondta, hogy egyelőre ő a docens, én meg a hallgató, úgyhogy ne merjem megkérdőjelezni azt, hogy az ötös és az egyes átlaga egyes. Hát, így lehet megutáltatni magad egy tanárral.

2010. jún. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem gyenge..:/ Megkérdezhetem hova jársz, és mi ez a kurzus?
2010. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de nem mondom meg. Korábban valaki egészen véletlenül rám ismert ezen az oldalon, és voltak már belőle problémáim. Amúgy is a jelenség a lényeg, nem az konkrét egyén.
2010. jún. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!