Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az ELTE TTK kémia?

Milyen az ELTE TTK kémia?

Figyelt kérdés

Bevallom eleinte vegyész mérnök szerettem volna lenni de a matekkal csak nem tudok megbarátkozni és a BME nem is a legszimpatikusabb számomra. Viszont nagyon szimpatikussá vált az Elte de szeretnék többet tudni róla.

Milyen az oktatás a tanárok? Illetve diploma után hol tudok elhelyezkedni mint vegyész ?



2018. máj. 11. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Én most II. félévben eléggé megkedveltem. :) A tanárok közt sok igen jó szakember van, nagyon sokan köztük emberségesek a hallgatókkal, rendesek.


Matek van, első évben végig, nem túl komoly szint, ez viszont valahol nagy hátrány is: Néha azt érzem hogy az egyetemi tanárok nem tudják, hogy egy középiskolából érkező diák milyen átlag tudással érkezik. Ezt kémiára kb. belövik a kritériumtárggyal, de matek/fizikán mintha egymás közt se kommunikálnának. A legnagyobb hibáját ebben látom, emiatt olyan dolgokat is hajlamosak elvárni, amit hivatalosan nem tudhatsz sehonnan.


BSc-s diploma nem ér sokat, mesterképzést muszáj megcsinálni. Aztán mehetsz iparba, laborba, céghez, kutathatsz stb.


Egyéb konkrétumra szívesen válaszolok levélben!

2018. máj. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kedves első válaszoló, azért az hogy nem komoly szinten ne írjuk le ennyire. Ha valakinek nem áll rá az agya egy deriválásra, integrálásra akkor az még visszaköszönhet később egy-egy tárgynál, ahol szükséges.

Inkább így fogalmaznék, ha nem megy a matek az a legkevesebb ha szánsz rá időt és energiát, esetleg vagy elég tökös és segítséget is mersz kérni.


A matek unszimpátia mit jelent? Középsuliba nem megy jól vagy megy de attól még nem szereted?

2018. jún. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!