Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vegyészmérnök / kémikus...

Vegyészmérnök / kémikus szeretnék lenni. Tovább tanulni a BME-n vagy ELTE -n szeretnék. Az angol érettségi e eredményem mennyire fogja befolyásolni a pontjaimat? Mert én azt hallottam hogy inkább a matek és a kémia ami sokat nyom.

Figyelt kérdés

2018. ápr. 6. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak minimálisan fogja befolyásolni. Mivel 500 pontos a felvételi rendszer abbol 100 (akármilyen pl szociális, emelt érettségi nyelvvizsga stb) plusz pont, 100-100 a két felvételi tárgy (ez a te esetedben a kémia-matek, de ez szakonként változik ugye:D ) 100 az évvégi eredményekre (11 és 12 évvége, de ezt nemtudom hogyan számolják...) és a maradék 100 meg az összes érettségid százalékos eredményének a számtani közepe. Ami azt jelenti, hogy a matekon illetve a kémián kívül (mert ugye nekik van külön részük) bármelyik másik érettségi tárgyadnál 5%kal rosszabb/jobb lesz az csak 1 pontot jelent. Szóval ha 80% vagy ha 60% az csak 4 pont, kb olyan mintha emelt matekban kihagyod a d) feladatrészt...

Remélem segítettem:)

2018. ápr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2018. ápr. 7. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!