Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy szakon alacsony a...

Ha egy szakon alacsony a ponthatár, az azért van mert gyenge a képzés vagy ez egy egyfajta segítség az államtól hogy piacképes szakmát tanulj ingyen?

Figyelt kérdés
2018. máj. 15. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Sokminden befolyásolja, pl. ha kevesen jelnetkeznek, akkor simán van, hogy minimumponttól fel vesznek. De ember. Segítség? Az volna a segítség, ha felhúznék a béke segge alól a magyar közoktatást. Ja és: "ingyen???" Már bocs, de L O L O L O L O L O L.
2018. máj. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahol alacsony a ponthatár oda valószínűleg kevesen jelentkeznek. De ez nem feltétlen azért van mert gyenge az oktatás hanem mert mondjuk nehéz a szak. Elég csak megnézni a mérnöki képzéseket. A BME kivételével szinte az összesre be lehet jutni minimum ponttal, pedig nem csak a BME-n van jó mérnök képzés.
2018. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel. Épp most néztem meg az előző évek jelentkezők számait és a ponthatárokat. Egyáltalán nem egyenesen arányos a két szám. Pl.a BME-n a mérnökinformatikus szakra több mint 1400-an jelentkeztek, szinte minden évben. A felvettek száma 500 körüli, a ponthatár 370 körül van minden évben. A Corvinus-on a gazdaságinformatikára tavaly 1100 körül jelentkeztek, 242-t vettek fel, és 400 volt a ponthatár. Ugyanez pl.2014-ben: 1017 a jelentkező, 229 a felvett, és 390 a ponthatár. 2012: jelentkező 637, felvett 174, ponthatár 415!!!! Szóval én ezt egyáltalán nem értem. Mitől függ hány embert vesznek fel?
2018. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van egy keretszàm, hogy mennyi mehet. Ha sok a jó érettségivel jelentkezett, akkor magas a ponthatár, ha több a gyengébb, akkor esik. KRE jogászon mindog kb minimum vt, most 374 lett, ellenben ELTE jog meg mindig magas volt, most az ment le 284-re :D
2021. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!