Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért von le a tanár több,...

Miért von le a tanár több, mint 10%-ot a dolgozatomból, mikor hibátlan lett az egész, mert nem azzal a módszerrel oldottam meg, ahogy ő mutatta?

Figyelt kérdés
2018. máj. 25. 09:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%

Nem volt kihangsúlyozva hogy oldja meg a feladatot XY módszerrel?:)


Egyetemeken azért nem szokták a véletlenre bízni mivel oldja meg az ember, mert van szopatásos megoldás meg az egyszerűbb amit általában nem annyira kérnek.

Tehát annyira nem hagynak teret dönteni mert tudják hogy 1 feladatra legalább 3-4 féle megoldás van.

2018. máj. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%

A 8-as válaszolónak is gratulálok. Fogalmad nincs róla miről beszélsz. Közgazdasági feladatokat ezer meg egyfajta módon lehet megoldani, nem fognak változni ettől sem a részeredmények, sem semmi más.


Miért fogná be a száját? Igenis igaza van. Nem kell mindig a birka nyájat követni. Az olyanokból mint ő, válhat tényleg "értelmiségi". Mert nem csak annyi esze van, hogy a tanár felír valamit, azt bemagolja és ott vége a tudásának. Ez a módszer semmit nem ér.


A mai diákok 95%-a elbukna egy ilyen feladaton: a függvényt jobb oldalon elemzik, ott van az aktivitási pont, ezt magoltatják. A teszten mindezt a bal oldalon kell csinálni. Bumm. Halálra bukott az összes. Kivéve ugye azt, aki nem csak 1 szánalmas módszert ismer.


Na, ki az "értelmiségi" ebben az esetben?

2018. máj. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
54%

Pontosan ismerem a közgazdasági feladatokat, számos esetben nagyban le lehet rövidíteni a feladatokat. Hogy csak végeredményeket kapj vagy maga a megoldási módszer ad más részeredményeket! Azonban itt nem arra kell gondolni, hogy rossz lesz a végeredmény, csak az a részeredmény mást jelent, mint a másik részeredmény.


Én meg nem arról beszéltem, hogy mi jó és mi nem, hanem meséltem neki a valóságról!!!


A valóságban meg igenis, úgy van hogy sokszor senkit sem érdekel, hogy te hogy látod jónak... hanem van egy felépített struktúra a megoldandó problémákra és azt úgy kell csinálni.

Főleg multiknál!!

Mivel arra építenek fel minden ellenőrzést, stb.


Szóval nem azt mondtam, hogy rossz, ha tudja!!! HANEM AZT, HOGY NÉHA el kell fogadni, hogy ez így van és kész!!!!


Ha meg bárki ezzel ellenkezik még nem dolgozott kiforrott multi környezetben.

2018. máj. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
11.: semmi egyéb instrukció nem volt megadva, minthogy számoljunk egy olyan optimális termékösszetételt, aminél minimális a költség.
2018. máj. 25. 11:12
 15/19 A kérdező kommentje:

Nekem jem megy ez a "kussolj és kattintgass ahogy mutattam" dolog. Agyatlanság. Ilyenkor van az, hogy megcsinálják szépen ötösre a vizsgát (vagy karóra, ha baloldalon van, ahogy írtad...) és utána odakerülnek ahhoz a híres multicéghez, eléjük teszik, hogy az egy óra múlva esedékes meetingre legyen meg és azt sem tudják mi fán terem ez, pedig szépen levizsgáztak belőle. Agyatlanul.

Ertem én, hogy nem örült a tanár, de komolyan levon 13%-ot, mert mással oldottam meg, közben nem volt kikötve, hogy kivel kell? :/ mit akarnak belőlünk csinálni? Nem gondolkodó embert, az biztos.

2018. máj. 25. 11:20
 16/19 anonim ***** válasza:

15: Semmit sem akarnak belőlünk csinálni. Az oktatók 99%-ának ez csak egy munka, mint bármi más. Letudja és kész. Valószínűleg már halálra unja ő is, hogy ezredszerre ugyanazt tanítja.

Nem akar neked semmit átadni, nem akar semmire sem megtanítani.

2018. máj. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
16.: akkor ez egy reményteljes jövő... valahol meg tudom érteni, hogy elegük van, de ez a tanár kifejezetten szemét volt, nem pedig érdektelen
2018. máj. 25. 12:33
 18/19 anonim ***** válasza:

A közgazdasági feladatok adott feladatokra, problémákra fókuszálnak, megoldásukhoz több egyenlet felhasználható, de ezek nem fognak más részeredményt adni. Oldj meg pár feladatot kérlek, aztán látni fogod. A részeredmények soha nem csúszhatnak más értelmezési tartományba, akkor egy konkrét egyenlettel kéne megoldani ami nem helyettesíthető.


Sok sz@#r multi van, ahol megkötik a kezed, igen. Dolgozna ilyen helyen a tudod ki. Egy normális multi elvárja az alkalmazottól, hogy kreatív legyen jó problémamegoldó készségekkel. Pont tesz rá magasról, hogy hogyan, csak oldd meg a problémát. Persze ez már nem az a kategória, amikor közel minimálbérért ülsz egy irodában, kapsz egy sémát és aszerint dolgozol. Ilyen helyen persze, neked adok igazat.

2018. máj. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Számítógéoes programmal kellett megoldani, nem közgazdasági függvényről beszélek.

Mindegy, hagyjuk, igazából már nem érdekel, a tanárhoz nem nem veszek föl máskor tárgyat, mert nem való oktatónak.

2018. máj. 25. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!