Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet átiratkozni az...

Hogyan lehet átiratkozni az egyik egyetemről egy másikra?

Figyelt kérdés

Egy félévet tanultam a BME-n, de anyagi okokból abba kellett hagynom. Reménykedtem hogy majd folytathatom, emiatt passzív féléven voltam a jelenlegi időszakban, de sajnos ott kell hagynom.

Februárban "biztos ami biztos" alapon beadtam a jelentkezésem a Miskolci Egyetemre, ami sokkal közelebb van és emiatt olcsóbban kijárhatom. A pontszám megvan, 99% hogy felvesznek.

Ellenben ilyenkor hogy kell átiratkozni? BME-n leadom az "elbocsátási kérelmet", onnan elbocsátanak, majd ha hivatalosan is felvesznek a Miskolcra, ott beiratkozok? Vagy nem kell elbocsátást kérni, csak ha hivatalosan is felvesznek Miskolcra, akkor Neptunon keresztül le kell adni egy "átvételi kérelmet"?


2018. máj. 25. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:
A kettő független egymástól, ha akarnád mindkettőre járhatnál probléma nélkül. Elmész Miskolcra beiratkozni, BME-n kikéred az indexedet a teljesített tárgyakkal majd kiiratkozol. Nem kell semmilyen átvételi kérvény meg ilyenek.
2018. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja és még véletlenül se iratkozz ki addig, amíg nem vettek fel Miskolcra! Illetve a teljesített tárgyaidat majd fogadtasd el.
2018. máj. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!