Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanulók hány százalék tudja...

A tanulók hány százalék tudja elvégezni a BME VIK Mérnökinformatikát bukás nélkül?

Figyelt kérdés

Sok rém történetet hallottam, hogy sokan el sem tudják végezni és azok akik meg is oldják valahogy nagy esélyel megbuknak legalább egyszer.


Lehet rosszak a forrásaim :), de mennyire igaz ez? Kb hány százalék csinálja meg a 3,5 éves képzést 3,5 év alatt?



2018. máj. 27. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

A bukást nem úgy kell érteni, mint középsuliban.

Egyes tárgyakat és vizsgákat lehet elbukni, de ez nem jelent mindig csúszást is egyben.

Olyan ember szerintem elég kevés van, akinek az összes vizsgája elsőre sikerül, tehát nem bukik (<1%)


3,5 év alatt pedig a hallgatók 30 +-5%a végzi el.

2018. máj. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%

Vannak ismerőseim akik megcsináltál ennyi idő alatt, de vannak olyanok is (én magam) akik 5 év alatt végezték el. Ennek az oka általában nem az agy hiánya, hanem a szorgalomé.


Mindent megtudtam én is elsőre csinálni, amibe maximális energiát fektettem, csak ehhez sokszor nem volt kedvem és inkább lenyomtam két LoL meccset 2 plusz feladatsor helyett, aztán másnap el se mentem vizsgázni mondván, hogy inkább alszok.


Az új tanrend meg amúgy is lényegesen könnyebb mint ami a miénk volt. Sok szopató tárgyat eltöröltek vagy könnyítettek.

2018. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Például mit töröltek ami miatt sokkal könnyebb?
2018. jún. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Nincs több mérés labor 1-2-3-4, jelek és szabtech egy tárgy lett, nincs elektronika, adatb és adatblabor össze lett vonva feleannyi anyaggal, grafikábol nem kell házi stb.. Ezek voltak a fő buktatótárgyak.


És ráadásul egyre több olyat tanítanak már, ami hasznos. Az új szoftverfejlesztés spec tárgyai kifejezetten jók.

2018. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!