Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti emlékeztek a legelső...

Ti emlékeztek a legelső egyetemi napotokra?

Figyelt kérdés
Milyen volt? Teljesen más érzés mint az első nap a középiskolában?

2018. máj. 29. 11:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Más volt, se jobbnak, se rosszabbnak nem mondanám
2018. máj. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszek mert még egy éve sem volt.

Hát nem tudtam merre kell nagyon menni, csak követtem a népet, szerencsére pár HÖKös mutatta az utat. Egy kissé nyomasztó volt számomra a rengeteg ismeretlen közé beülni és kb senki sem beszélgetett senkivel az első egy két nap.

Hát a középiskolai első napom sem volt sokkal másabb csak ott kevesebb ismeretlen volt.

2018. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem emlékszem rá. Biztos nem történt semmi különös :)

De egyébként az első középiskolai napra meg egész pontosan emlékszem.

2018. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A középiskolai első napra nem emlékszem.

Az első egyetemi napra azért emlékszem, mert volt egy rendhagyó gyakorlat, amivel "lelkesíteni" akartak minket (bár amúgy is fel voltunk dobva:)) - kár, hogy pár hét alatt kiderült, hogy az csak PR volt, és a "hétköznapi" egyetemi élet tele van bosszúsággal (szervezetlenség, nemtörődömség, haszontalan gyakorlatok stb.)

A közösség amúgy remek volt, órák között mi sokat beszélgettünk, ebédnél meg odaültem egy felsőbbéves asztalához, mert máshol nem volt hely, és nagyon kedvesen elbeszélgetett velem és sok sikert kívánt:)

Mivel oda jártam előkészítőre is, már tudtam mindenről, hogy hol találom:), nem éreztem elveszettnek magam.

2018. máj. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elkéstem, mivel nem találtam az épületet, ahova mennem kellett. :D
2018. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én még az előző heti gólyatábort sem hevertem ki, ráadáskén a hétvégén még egy kis agyrázkódást is sikerült összeszedni. Így hétfőn félkómásan le is sokkoltak az első amatómia bevezetővel ahol 3 szót sem sikerült megjegyezenem 4 óra alatt.
2018. máj. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A körbevezetésre emlékszem.

Meg utána arra, hogy először nehezebben tálaltam meg a termeket. Sok lépcsőre. Meg arra hogy többségében egyedül voltam és sokkal békésebb volt mint a középiskola. Ritkán tudtam beszélgetni de az sokkal jobb volt mint a középsuli alatt összesen.

És csodálkoztam hogy jé vannak még normális értelmes emberek. :D

2018. máj. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, két óránk volt, az első (tudta, hogy ő az első) köszöntött minket, és kicsit középiskolás stílusban adta le az anyagot, szóval az nem volt nagy váltás. Viszont mivel nekünk új volt, őt még nem tapsoltuk meg, mint ahogy az előadókat szokás.

Az első középiskolás napom az 5-esen volt, úgyhogy kevésbé lehet összehasonlítani, de a legnagyobb különbség szerintem az, hogy míg ott az első nap magáról az ismerkedésről is szól (bár, ha van gólyatábor, lehet nem, nem tudom), itt már a szaktársaimat ismertem az előzetes programokról, az oktatók meg sem akarnak ismerni minket, így csak simán a tananyag leadása történt.

2018. jún. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen emlékszem. Nagyon más érzés volt.


1. Egyrészt több különböző épületbe kellett elmennünk.

2. Sokkal nagyobb szabadság érzését adta.

3. Már az első előadásból illetve gyakorlatból látszott, hogy itt sokkal magasabb színvonalon és elvárásokkal nézünk szembe.


Az egyik előadáson az oktató azzal kezdte, hogy miután bemutatkozott felsorolta, hogy milyen könyvek, jegyzetek és folyóiratcikkek képezik a vizsgára elvárt tananyag alapját. Ezt követően azt mondta, hogy ami ezekben a forrásokban le van írva, arról Ő egy szót sem fog szólni, hiszen olvasni mindenki tud. Ő azt mondja el amit erről az elmúlt hónapokban olvasott a világ vezető folyóirataiban, vagy ami a saját kutatásaiból származik, vagy ami az Ő fejében mostanra összeállt erről.

2018. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem volt más érzés. Mindkét alkalmat kíváncsian vártam, és mindkétszer azokat próbáltam megkeresni, akiket már a gólyatáborból ismertem. Bár az fura volt, hogy csak délutánra kellett menni, viszont cserébe 19:15-ig maradhattunk. Fölborult a 12 évig ismert napi rutin:)
2018. jún. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!