Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy 8. osztályos diáknak...

Egy 8. osztályos diáknak milyen szinten kell tudnia angolul?

Figyelt kérdés

Jövő tanévben leszek 9.osztályos és attól félek hogy nem tudok eléggé angolul, mivel több embertől is aki ebbe az iskolába járt ahova most én, hallottam, hogy szinte nem tudtak semmit se kezdeni az itt megszerzett tudással. És gondolkodtam rajta hogy nyáron nekiállok egyedül és valamennyit behozok. De hogyan tudnám legkönnyrbben megtanulni és miket tanuljak?

Ui.: Azt tudom hogy A2es szinten kellene tudni, de ez pontosan mit jelent?



2018. jún. 3. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Alapfoku nyelvvizsga szintje, gyakorlatilag annyi, hogy tudj beszelni folyamatosan.
2018. jún. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A2 - Alapszint


Ezen a szinten a nyelvhasználó képes egyszerű mondatokat és gyakori kifejezéseket használni, amelyek hétköznapi, egyszerű, rutin helyzetekben előfordulnak (vásárlás, lakóhely, munka, család). Képes beszélni magáról és a családról, közvetlen környezetéről és az őt közvetlenül érintő dolgokról.

2018. jún. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem is állok olyan rosszul. De azért a nyarat a tanulásra szánom.
2018. jún. 4. 15:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan az elvárt kimeneti szint az A2, ami még alapfok alatt van bőven, ez heti 3 angol óra estén reális. A gimnáziumokban innen szokták folytatni, pre-intermediate könyvvel. Kivéve ahol a felvételinél bemeneti követelmény az ennél jobb nyelvtudás. Sok általános oskoléban azért ennél jobb szintre jutnak a gyerekek, kb B1-re, ami alapfok, ha tagozatos az általános oskola, tehát heti 5 órában tanulják a nyelvet.Szerencsére egyre több ilyen van.
2018. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én most megyek majd nyelvvizsgázni középfokúra angolból, de a legtöbb volt osztálytársam örül, ha pár alapmondatot el tud mondani, igeidőket se tudnak nagyon. Én úgy tanultam, hogy mindig angolul nézek mindent, filmeket, sorozatokat, YouTubeon, híreket is angolul olvasok mert több angol oldal megbízhatóbb forrás nekem. Szerintem simán sikerülni fog egy csomót tanulnod a nyáron, a gimiben úgyis meghajtanak, nem lesz gond! ;) 14/L
2018. jún. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!