Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Már nagyon sokat gondolkodtam...

Már nagyon sokat gondolkodtam ezen hogy mi lenne ha egy többször is elolvasott könyvet elolvasnám az eredeti nyelvén, vagyis angolul. Csak nem vagyok biztos benne hogy érteném. Ti mit gondoltok? 7. Osztályos vagyok

Figyelt kérdés

#könyv #idegen nyelven olvasni
2015. okt. 10. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ a könyv nyelvezetétől, műfajától és a te angol tudásodtól is. Én mondhatom, hogy elég jól beszélem a nyelvet, de van sok velem egyidős, aki at sem érti meg, amit én beszélek a suliban órákon.

Viszont valahol el kell kezdeni, tehát mindenképpen ajánlom, hiszen rengeteget javít a nyelvtudásodon - én is így tanultam.

Ha tiniknek, gyerekeknek szóló könyvet olvasol, könnyebb lesz a dolgod. :) Sok sikert, és bízz magadban!

2015. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, 16/L
2015. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel - függ a könyv nehézségétől és a te angoltudásodtól is. Egyszerűbb, fiataloknak szóló könyvet megpróbálhatsz, pl. a Harry Pottert szokták javasolni. De ha bizonytalan vagy, kérdezz rá az angoltanárodnál, hogy értenéd-e a szöveget.
2015. okt. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat! Akkor szerintem neki kezdek majd valamilyen tini könyvnek!
2015. okt. 11. 08:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg. Ha nem érted, akkor majd pár év múlva előveszed újra, és jobb angol tudással már érteni fogod.

Úgy is olvashatod, hogy odarakod mellé a magyar fordítást és ha nem értesz valamit, akkor megnézed, hogy van a magyar szövegben. Persze nem mindent szóról szóra fordítanak, lehetnek kisebb eltérések az eredeti és a fordított könyv között, de azért amennyire csak lehet természetesen ragaszkodni szoktak az eredeti szöveghez.

2015. okt. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!