Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nekem meg van a szamítógepszer...

Nekem meg van a szamítógepszerelő karbantartó okj-s szakmám na most ha majd én az érettségin az informatikát választom ki magamnak érettségizős tárgynak akkor abból fel leszek mentve?

Figyelt kérdés
Mert ez a szakma az ECDL vizsgák alól is száz százalékos felmentést nyújt. Szóval én mindenféle vizsga nélkül kiválthatom az ECDL bizonyítványt, akkor ennyi erővel az érettségin is lehet hogy felmentést kapok az informatika érettségi alól. Lehetséges?? Jövőre szeretnék érettségizni. Köszönöm.

2018. jún. 5. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Nem leszel felmentve.


ui: Azért informatikában jártas személyként tudhatnád, hogy az ECDL semmit sem ér, plusz egy infó.. érettségivel is kitudod váltani.

2018. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Mérnök informatikus msc diplomával kiváltható az ecdl összes modulja? :D Amúgy mai napig nem értem mire jó az ecdl. Valaki elmagyarázná?
2018. jún. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Ezelőtt 7-10 évvel volt nagyon felkapott dolog.

Igazából arra jó, hogy igazold a számítógépes tudásod az office szoftvereiben.

Ezelőtt 10 évvel volt is valami értelme, mivel nem mindenkinek volt érettségije, sokan csak bekamuzták az exceles tudást, stb.

A munkáltató meg kérte, mivel akkor nem kellett attól félni, hogy a "profi user" igazából meg sem tudja nyitni.

2018. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy semmit nem ér az ECDL. Viszont egy infó érettségivel még az is felér szerintem. Ezért gondoltam azt hogy ha azt kivalthatom akkor az info érettségit is ki lehet váltani. Igy lenne logikus. És tudom hogy az ötös infó érettségi is kiváltja az ecdl de ez most engem nem érint.
2018. jún. 5. 14:19
 5/6 A kérdező kommentje:
Most itt nem az a lényeg hogy mit ér az ECDL illetve mit nem. Hanem az hogy ha azt kilehet igy váltani akkor az info érettségit miért nem lehet??
2018. jún. 5. 14:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Látom eléggé kötöd az ebet a karóhoz.

Pont abban van a kérdésedre a válasz, hogy mit ér az ECDL!!!!


Az infó érettségi picit nehezebb, mint egy ECDL vizsga.

Nézz meg egy érettségit és egy ECDL vizsgát, látni fogod a különbséget.


Emellett az ECDL-ben nincs %-os értékelés, megfelelt és nem megfelelt van.

Amíg az érettségiben %-os értékelés van és a felsőoktatásban is fontos szerepe van(pontszámítás).


Szóval fel kell fogni, hogy érettségit ilyen módszerrel nem fogsz kiváltani.

2018. jún. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!