Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Motorizáció hatása a környezet...

Motorizáció hatása a környezetre és a társadalomra. Emelt szintű nyelvi érettségin téma, de mit takar?

Figyelt kérdés
Az utazás, turizmus témakörön belül van.

2018. jún. 10. 11:16
 1/6 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne! Emelt angolom lesz majd és ott is van egy ilyen téma, de gőzöm sincs hogy mit is mondhatnék róla, mert magyarul sem tudok semmit.
2018. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez alatt kb. azt kell érteni, hogy a technikai fejlődés hogyan hat a társadalomra.

Ha az utóbbi 10-20 évet vesszük alapul, az informatika, a számítógép, internet, okostelefonok elterjedése nem elhanyagolható mértékben van jelen az emberek többségének mindennapjaiban.


Bár, ti fiatalok a változást kevésbé tapasztaljátok, mert a modern, elektronikus világba születtetek bele.


Régen még vezetékes telefonra, vagy egy trabantra is éveket kellett várni.

2018. jún. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is hasonlókra gondoltam, csakhogy ez másik témához tartozik. A fő témakör az utazás és turizmus azon belül jön ez a kérdés.

Apával arra gondoltunk, hogy itt lehet pl arról beszélni, hogy amióta elterjedt lett az autó, azóta könnyebb utazni, valamint messzebb is lehet, meg ilyenek. De ez csak tipp, és a környezetre való hatásra még nem is igazán van ötlet. Talán, hogy az infrastruktúra fejlődésével az élőhelyek csökkentek, az utakon balesetek miatt sok állat elpusztul?

Bárkinek van ötlete, kérem ne tartsa magában :D

2018. jún. 10. 20:54
 4/6 anonim válasza:

#1-es vagyok.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..


Találtam egy ilyet ez valamennyire segíthet eligazodni mind a kettőnknek :)

2018. jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3-nak: Jól írod, de amit én írok, az is szorosan kapcsolódik az utazáshoz/turizmushoz.

Gondold meg, egy okostelefonnak mennyi új -korábban nem létező- funkciója van. Néhány példa:


- online térkép, gps;

- fénykép/video készítése, akár nyaralásról;

- online fordító;

- idegen nyelvű feliratot be lehet olvasni vele, és lefordítja a te nyelvedre;


-teljeskörű internathasználat, kereshetsz vele látványosságokat amit érdemes megnézni egy idegen városban/országban. Kereshetsz vele bevásárló üzleteket.



Ezek mind hasznosak egy nyaralás, turizmus során.


Amit írsz, a gépkocsik elterjedése szintén jó példa a motorizációra.

Meg lehet említeni a gyorsvasutat, van most már 550 km/h-val haladó vonat.

A légi közlekedés is nagymértékben fejlődött.


Nagyon sok utazási iroda lett. (Régen kb. csak az IBUS volt).


Ezekről mind lehet beszélni.



Aztán persze mindennek van negatív hatása is,a közlekedésnél maradva pl a környezetszennyezés, de ennek utána tudsz nézni. Ez külön téma lehetne. Aztán lehet említeni pl. a tömegnyomort a közösségi közlekedési eszközökön.


Lehet említeni azt, hogy manapság már egy közönséges munkanap is sok utazással tellik, ha távolabb dolgozik az ember.


Manapság etéren a mobilitás vált nagy divattá.


Na remélem tudtam segíteni, ha ezeket továbbgondolod, szerintem biztosan össze tudod állítani a tételedet.

2018. jún. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De jókat írtál köszönöm!
2018. jún. 13. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!