Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esély, hogy idén a pótfelv...

Van esély, hogy idén a pótfelvételin lehessen jelentkezni az ELTE nemzetközi tan. Szakára?

Figyelt kérdés
Tavaly is volt oda pótfelvételi, engem a BGE-re vennének fel, de oda annyira nem szeretnék, az ELTE-t sajnos nem jelöltem meg februárban.

2018. jún. 11. 19:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
29%
Akkor annyit segítek, hogy a BGE (Külker, PSZF) még mindig a két legjobban csengő főiskola az üzleti életben (több tucat menedzsert, cégvezetőt ismerek személyesen ezekkel a papírokkal – és ezek mind a mai napig jól csengenek a HR osztályon). Az ELTE nemzetközi kapcsolatok meg egy nagy humbug szak, népszerű mert a népek nem értik, hogy működik az üzlet, de hidd el nekem, semmit sem ér a BGE-hez képest. Történelmi hibát követsz el, ha ide mész a BGE helyett.
2018. jún. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én a bgerol jelentkeztem at eltere mert sz”art se ert a bge de nem gond kedves elso...:)
2018. jún. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Amugy ha felvesznek bgere nem jelentkezhetsz az eltere
2018. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Természetesen visszavonnám az e-felvin minden jelentkezésem ha emellett döntenék.
2018. jún. 11. 21:22
 5/24 anonim ***** válasza:
2. nem zavar, még azt is mondom, hogy megértem, sok sikert a tanulmányaidhoz! Csak a kérdezőnek mondom, hogy ne ugorjon be mindenféle divathullámnak, kérdezzen meg olyanokat, akik a valós üzleti életben dolgoznak. (Életemben egyetlen emberrel se találkoztam az üzleti életben, aki "Nemzetközi tanulmányok" szakon végzett volna. Akikkel találkoztam: Corvinus és Pécsi egyetem különböző szakjai de főleg vezetés-szervezés és kereskedelem és marketing; PSZF és Külker. Elég sok MÜTF-ös is mozog az üzletben. Ilyen büfé szakokkal hogy Nemzetközi tanulmányok nem igazán találkoztam, de lehet, hogy csak mert nem dolgoztam az állami adminisztrációban.)
2018. jún. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Akkor talán a bge lenne a legjobb megoldás, esetleges szakváltással, ha maga az nt nem jön be?
2018. jún. 11. 22:26
 7/24 anonim ***** válasza:
68%

Ui. de mindenki ítélje meg magának. Itt a mintatanterv: [link]


... őszintén, ez milyen szakma? Mert ez nem közgazdász, nem is jogász, még csak nem is politológus. Ez egy vegyesfelvágott, egy kis ez, egy kis az, de itt nem lehet megtanulni rendesen kutatni, problémákat megoldani – amire egy egyetem való lenne.


A minisztériumok meg a brüsszeli adminisztráció nyilván elnyel ilyen végzettségű szakembereket, de ez nekem akkor sem tűnik koherens tudománynak, inkább egy főiskolai szintű képzésnek, ahol sok mindenre lehet betekintést nyerni de végül az embernek nem lesz szakmája.


Tehát pl. ilyen tanegységeket látok hogy Pénzrendszerek és monetáris politika stb. – de az ilyen végzettségű szakembereket mégse fogják pénzügyek közelébe se engedni, mert nem pénzügyes közgazdászok, azaz nem értenek hozzá. És szépen végigmehetünk az egész tanterven, van egy kis szociológia (mégse szociológusok), egy kis politika (mégse politológusok) stb.


Ez így ránézésre leginkább a "bürokrata" szakma – hát bocs 2. de ugye nem baj, ha ettől nem esem hasra?

2018. jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha a BGE-n is Nemzetközi tanulmányok szakra jelentkeztél, akkor ne engem kérdezz, mert én azt javasolnám hogy inkább menj el egy évre valami OKJ-ra vagy emelt szintű intenzív nyelvtanfolyamra, és jövőre meg jelentkezz valami rendes szakra.


De ha mindenáron a Nemzetközi tanulmányokhoz ragaszkodsz, akkor legalább annyit tegyél meg, hogy jelentkezel főszaknak valami egzotikus nyelvre (pl. Arab, Kínai stb.) és MELLÉ vedd fel ezt levelezőn (tanuld egyszerrre), annak legalább lenne értelme (pl. arab vagy török szakon végezni és mellette egy ilyen nemzetközi bigyó – akkor egyből specializálódnál is). De csak egy ilyen bürokrata szak önmagában, hát…


De amúgy nyilván van értelme, nem vagyok ebben benne, én Brüsszelben is jogászokkal tárgyalok ha oda vetődöm.

2018. jún. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem azt vártam volna, hogy nekiáljjanak sokan a szakot szidni, szeretném én eldönteni 20 évesen hogy mit tanuljak, az hogy mire viszem majd ezzel az a jövő zenéje. Az volt a kérdésem, esélyes-e hogy az elte ezen a szakon hirdet-e idén is pótfelvételit, ehhez képest egy válasz sem szólt erről. Köszönöm, gyakorikérdések “közössége”!
2018. jún. 11. 22:39
 10/24 A kérdező kommentje:
*nekiáll
2018. jún. 11. 22:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!