Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudok érettségit tenni olyan...

Tudok érettségit tenni olyan tantárgyakból, amit nem tanulok?

Figyelt kérdés
Szeretnék 2 emeltet tenni úgy, hogy a suliba nem tanulom. Lehetséges? Szakgimibe vagyok, és nem tanultam eddig, és a következő 2 évbe se fogom. Járnék magántanárhoz, meg minden.
2018. jún. 13. 06:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet, de előtte osztályzóvizsgát kell tenned a 3-4. anyagából, amit beírnak a bizonyítványodba mintha tanultad volna. Legalábbis nekem így volt egy olyan tárgyból, amelyet negyedikben már nem tanultunk, de érettségiztem belőle.
2018. jún. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Rögtön a középiskola befejezése után csak akkor, ha osztályozó vizsgát teszel. Későbbi érettségi periódusokban nincs ilyen megkötés.
2018. jún. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Abból nincsen gond, ha egy tárgyat pl. csak két évig tanultál, mert akkor ugyanúgy tudsz érettségizni belőle, mintha négy évig tanultad volna. Ebben az esetben nem számít. Ha pedig egyáltalán nem tanultad, nem volt olyan órád, akkor szerintem is úgy működik max., hogy osztályozót kell tenned belőle és azt követően mehetsz érettségizni, viszont erre rá is tudsz kérdezni az iskoládban. Ha pedig már leérettséztél, akkor abból érettségizel és olyan szintem, amiből csak szeretnél.
2018. jún. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyanebben a cipőben járok mint te, ha jól értelmeztem akkor te is 10-es vagy. Én is szakgimibe járok, nem tanítanak nálunk semmilyen termésezttudományi tantárgyat, de önszorgalomból tanulom itthon a kémiát és a biológiát, és már tavaly utána kérdeztem, és lehet érettségizni attól függetlenül hogy tanulod -e vagy sem.
2018. jún. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!