Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a könyvtáros...

Mit gondoltok a könyvtáros informatikus szakról?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem de csak okj-s tanfolyamra iratkoztam be. Gondolkodok ,h jelentkezzek e könyvtáros informatikusnak ,viszont lenne ezzel kapcsolatban pár kérdésem. Ha jól láttam akkor mesterszakon lehet csak elvégezni de nem értem,hogy mit lehet alapszaknak választani .Irodalmat vagy infot ,hogyan zajlik ez mert nem találtam erről infot. Ti akik oda jártatok vagy jártok mit gondoltok mennyire kell profi info tudás? Mert nekem ugye a könyvtáros része a lényeg. Infoból a gimiben nem voltam túl jó ,olyan szenvedős 4-es...Ennek ellenére szerintetek érdemes elvégezni? Ti eltudtatok helyezkedni vele? Levelezőn gondolkodom . Melyik egyetemet javasoljátok ? Nekem Pécs lenne közel.

Nagy fába vágnám a fejszém ,mert nincs emeltem,gondoltam angolból megcsinálom de ugye ez csak egy év múlva lehetséges vagy szeptemberben . Ezért csak egy é múlva tudnám elkezdeni.

Köszönök előre is minden ezzel kapcsolatos infot :)


2018. jún. 13. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kevés olyan szak van, amire azt mondom, hogy egy szabad bölcsész képzés piacképesebb végzettséget ad nála, de ez tipikusan ilyen. Ha jót akarsz magadnak, keress másik szakot! Nagyon telített a munkaerőpiac ezen a területen, és akik el tudnak helyezkedni könyvtárosként, azok is megalázó jövedelmet kapnak. Ha mindenképpen ez a vágyad-álmod, akkor már inkább végezz el egy magyar-könyvtár szakos tanárit. Nem sokkal piacképesebb, de legalább egy fokkal biztosabban találsz munkát.

Egyébként a kérdésre is válaszolva: nem kell az infótól félni ezen a képzésen, főleg adatbáziskezelésekről van szó, messze nem kell hozzá programozói véna.

Egyébként nem, mesterszakon csak Könyvtártudomány szak létezik, az informatikus-könyvtáros képzés az alapszak (a mellékelt linken megtalálod a leírását).

Amúgy ha az érdekel, hogy adott mesterképzésre milyen alapdiplomával jelentkezhetsz, akkor a felvi.hu-n keress rá az adott mesterszakra, és ott a bemeneti feltételeknél le lesz írva.


[link]

2018. jún. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nem tudtam,hogy irodalommal lehet vegyíteni . Igazából nem tudom mi számít megalázónak. Nekem olyan 150 és 200 ezer között megfelelő lenne ,bár kicsit szánalmas,hogy a gyárban is ennyit keresnek nálunk. Nem voltam tisztában vele ,hogy be van telítve a piac de ha jól értem akkor ezzel irodalom tanár is lehetsz. Köszönöm a linket.
2018. jún. 13. 19:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Pár hete volt itt egy kérdés ezzel kapcsolatban. Csak ott az volt a téma, hogy a kérdező már elvégezte ezt a szakot, és hogy mit tudna tanulni ami hasznosabb, mert a mostani munkahelyén alig ha 80 ezret megkap. Végül talán kamion jogsira esett a választása? Már nem emlékszem pontosan.


Egyébként ezt a szakmát csak annak ajánlanám akinek extra biztos az anyagi háttere, és csak hobbiként dolgozik ebbe mert szereti. Mert ha találnál is munkát, abból a pénzből megélni nem fogsz az biztos. Egyébként az informatikához szinte semmi köze, nagyon nagyon alap dolgokat tartalmaz, szóval attól nem kell tartanod.

Én a helyedben mást tanulnék.

2018. jún. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2018. jún. 19. 19:44
 5/5 anonim válasza:
Én is mást tanulnék, csak európai szinten is versenyképes jövedelemmel kecsegtető képzést választanék, ahol nem belterjes piacon kell majd dolgoznom alacsony jövedelemért.
2018. jún. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!