Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kifutó egyetemi szakok?

Kifutó egyetemi szakok?

Figyelt kérdés

Nekünk az iskolában azt mondták az egyik csop. társamnak h bsc-n kell befejeznie.

Ez nem igy működik nem ? Nincs erre valami törvény ?

Aki egyetemi képzésben kezdte annak kötelesek biztositani h egyetemibe is fejezze be, nem ?? Vagy rosszul tudom ?

Van valahol erre vmi jogszabály ? Tudja vki ? Nem szeretnék már a finishben átmenni bscre ha egyszer egyetemin kezdtem ........ elvileg 20 félév van az egyetem elvégzésére amit biztosítaniuk kell ........


2010. jún. 16. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

milyen szakról beszélsz? 4 éve már csak bolognai rendszerben tanítanak, kivéve az orvosit,jogit állatorvosit. Ha bsc-n fejezné be, akkor max. harmadikos lehet valaki.És 7 évet nem halaszthatott.

Nem értem

2010. jún. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Elég hülyén fogalmáztál és nem lehet érteni belőle emmit sem.

Ha hagyományos képzésben vagy akkor 2005-ben kezdte a sulit. 2006-től van bsc-képzés, ha elvégezted akkor tudsz felvételizni msc-re és ha azt is elvégezted akkor kapsz egy egyetemi diplomát.

2010. jún. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én értem mit mond.Lehet,hogy az illető 2005-ben vagy előtte kezdte a sulit még hagyományos képzésben és csúszott egy csomót és most közölték vele,hogy csak bsc-s diplomát kaphat.Nálunk nem így megy,(BGF),aki 2005-ben vagy előtte kezdett az hagyományos rendszerben végez,erre törvény van.Ilyet nem lehet,hogy bsc-ben kell végeznie!
2010. jún. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocsi h nem jól fogalmaztam.


Így van 2004ben kezdtem. Gazdasági agrármérnöki egyetemi szakot. Az utolsó évfolyam az 2005ben indult tehát 2010-ben most végzett. És arra voltam kíváncsi h aki nem végzett idén az ezek után hogy végezhet egyetemin? hogy lehet-e valami alapja ennek a kijelentésnek amit a csoptársamnak mondtak.


Köszi a válaszokat.

2010. jún. 16. 17:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, hogy azok a szabályok vonatkoznak rád, amik akkor voltak életben, amikor beíratkoztál...
2010. jún. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, csak azoknak kell biztosítani a lehetőséget, akik a normál képzési idő alatt végeznek. Ergó, aki csúszik, annak már nem kell biztosítani.

Én is ismertem egy srácot, akinek így megszűnt a szakja, és neki még Bsc-t sem ajánlottak fel, azaz feleslegesen járt be 3 évig az egyetemre...

2010. jún. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem te egyetemire iratkoztál be te egyetemi diplomát kellesz kapni. Most ennyi erővel akinek nincs nyelvvizsgája, csak 2- vagy 3 éven belül lesz meg az akkor bsc-s diplomát kapjon.
2010. jún. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!