Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok mesélni a középiskola...

Tudnátok mesélni a középiskolai éveitekről nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég fejeztem be a tanulmányaimat az általános iskolában, jövőre leszek gimnazista. :) Már nagyon várom, de egy kicsit izgulok is, bár ez természetes, úgy gondolom. :)

Kicsit visszahúzódóbb vagyok, és nehezen kezdeményezek beszélgetést, és picit több egyedüllétre van szükségem, mint másoknak, de azért alapvetően szeretem a társaságot.

Ha lennétek olyan kedvesek, hogy leírjátok, hogy zajlott nálatok a fecsketábor, hogy sikerült beilleszkednetek, vagy, ha volt olyan osztálytársatok, mint én, akkor hogy viszonyultatok hozzá, azt szívesen venném. Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2018. jún. 16. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most fejezem be a gimit, 2 hét múlva lesz a szóbelim. Én is visszahúzódó, csendes lány voltam, a gólyatáborra nem akarok emlékezni, csak a szivatásról szólt, nem az ismerkedésről. Nekem nehéz volt az első másfél év (nyelvi előkészítő osztállyal kezdtem), a rendes 9-ik második felétől lett jobb, akkor már jobban mertem nyitni, de ez emberfüggő. Az a lényeg, hogy add önmagad, és akkor könnyebb lesz. A 10-et és 11-et szerettem, az utolsó évet már ki nem álltam, alig vártam, hogy vége legyen. De ez is alakulhat másképp, ez csak az én tapasztalatom. A ballagáson sírtam, nehéz volt elengedni azt az érzést, hogy többet nem jövök ide tanulni, szóval mégiscsak hiányozni fog a rossz ellenére is. A gimi az egyik legszebb időszak az ember életében, olyan barátságok is születhetnek, amik hosszú évekre szólnak. :)
2018. jún. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden osztálynak más a légköre. Én tudatosan inkább nehezebb osztályba mentem,de legalább tudtam,hogy ott normálisabb emberek közt leszek,tehát akiknek kicsit több annál a céljuk,hogy "jajj csak éljük túl a gimit", "jajj csak kettes legyen meg" ,meg a többi...

Szóval nekem is persze voltak olyan osztálytársaim akik visszahúzódóbbak voltak,de ők pár év alatt teljesen kinyíltak. Összekovácsolódtunk. A gimis éveimre jó érzéssel tekintek vissza, mert bizony kellett hozni a szintet,ami nem mindig sikerült annyira,hogy azért dícséret járjon,de felküzdöttem magam szépen, megkomolyodtam, s sikereket felhalmoztam,most pedig itt vagyok,s pár napon belül szóbeli érettségizhetek.

Nekünk am a tábort gólyatábornak hívták,ahol nagyon jól éreztem magam,rengeteget túráztunk,s csapatépítő játékokat játszottunk éjszakákba nyúlóan.

2018. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Menő srác voltam, a lányok kedvence, az egyik legjobb tanuló stb.


Belülről meg kisebbrendűségi érzésem volt, és csak arra vágytam, hogy valaki szeressen.

2018. jún. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is elég visszahúzódó voltam, de szerencsére sokszínű osztályokba jártam, úgyhogy volt társaságom. Az idő során életre szóló barátságok is kialakultak.

A gólyatábor nálunk "lájtos" volt, enyhe szívatás ment persze. Sokat nem aludtunk, de legalább kicsit megismertük egymást.

Jó tanácsnak talán csak annyit mondanék, hogy merj önmagad lenni, és ne akarj a nyájnak megfelelni mindenben. Persze könnyű ezeket felnőttként hangoztatni... át kell élni.

2018. jún. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A mi osztályunk remekül alakult.


Ugyan verébtáborban én nem voltam, de remekül befogadó volt a társaság. Sok volt a vidéki akik ellensúlyozták a "tápos" városiakat.


Az osztály összetartó volt, mindenki kijött mindenkivel. 1 félénk srác volt, aki nagyon introvertált volt, körégyűlt 3-4 ember és klikkesedtek. Mindenki tartozott valahova. :) Ne aggódj, minden rendben lesz.

2018. jún. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az egész osztály klikkesedett.

Többnyire az a 4-5 ember csak ugyanazzal a 4-5 emberrel ápolt kapcsolatot. A maradékkal nem különösebben ment a dumálás.

2018. jún. 17. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek. :) Persze tisztában vagyok azzal, hogy iskolája/osztálya válogatja, hogy miként zajlik az ismerkedés, beilleszkedés stb, de hasznos volt számomra mindenki tapasztalata. :) Mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2018. jún. 17. 10:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagy volt a klikkesedés, de amúgy meg soha senki nem piszkált senkit, szerintem kb 1 a millióból az ilyen osztály gimiben, mint a miénk volt. Szóval annyira nem foglalkoztunk egymással. Unalmas volt, de gyorsan eltelt az a 4 év.

Gólytábor nem volt, csak már évközben egy kis gólyaszívatás, hát, ott voltak elég érdekes feladatok. :D

Voltak visszahúzódóbb osztálytársaim, ritkán beszéltem velük, de ennyi. A többség azért talált barátokat az osztályban, még ha nem is olyanokat, amik örökre szólnak, hanem csak olyanokat, amik a gimi idejére.

2018. jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Jovore leszek tizedikes ugyhogy nem sok tapasztalatom van... de golyatabort kifejezetten elveztem, nagyon aranyos volt mindenki es a szivatasok is inkabb viccesek voltak minthogy rosszak... az osztalyril meg csak annyit hogy az elejen nagyon nem akartam idejonni amikor meglattam az osztalytarsaimat a beiratkozasnal, de golyataborban es elso napokon nagyon megszerettem mindenkit... 300an vagyunk kb a suliban, es tenyleg nincs olyan ember akivel ne lennek rosszban... mindenkivel joban vagyok es tenyleg mindenki hihetetlenul aranyos ami nekem egy eleg kellemes csalodas volt:) de nyilvan ez ember es sulifuggo. En nagyon varom az elkovetkezendi 3 evet☺
2018. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!