Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE mérnök informatikáról...

PTE mérnök informatikáról információja valakinek? Miért ilyen alacsony a ponthatár? Milyen egyetem?

Figyelt kérdés
2018. jún. 19. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Programozni úgysem az egyetemen tanulsz meg, hanem otthon és internetes fórumokról (például stack overflow stb.), online platformokról (Udemy, Lynda, Udacity stb.) és netes tutorialokból, szóval szinte mindegy, hogy melyik egyetemen végzed a mérnökinfót, nem oszt nem szoroz (90%-ban csak a papír miatt csinálod úgyis, a maradék 10% meg tanárfüggő). Nincs ingyen ebéd, a kemény otthoni munkát úgysem úszod meg. Az IT munkaadókat meg speciel pont nem érdekli, hogy a BME-n vagy Pécsett végeztél-e, mert csak arra kíváncsiak, hogy mit tudsz (ami még egyszer, úgyis csak tőled függ). Szóval pont az IT az a szerencsés terület, ahol bátran járhatsz bármilyen városban egyetemre, ha rendesen tanulsz otthon, ugyanolyan jó (bocs BME-sek, ez van).
2018. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na pont ezt akartam hallani,mert én is valahogy így gondolom.
2018. jún. 19. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Első ,az otthon tanulást arra érted,hogy az egyetemen szabnak ki úgy mond ilyen "hazifeladat" szerusegeket?
2018. jún. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem dehogy. Azt értem az otthon tanulás alatt, hogy nem lehet megúszni az olvasást, megértést, kódolást, ehhez pedig több ezer óra gyakorlás kell, amit csak otthon lehet megtenni. Nem hiszem, hogy programozó lenne valakiből csak azért, meg végigül egyetemi előadásokat és megcsinálja a leckét. Mellette keményen tanulni kell programozni otthon. Máshogy nem megy.
2018. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Világos.De ez igazából ez az "otthon tanulás" akkor fog kijönni ,mikor az illető elvégzi az egyetemet és elmegy egy munkahelyre,nem?


Azért gondolom ezt,mert egy mérnökinformatikus szakot ,el lehet végezni úgy ,hogy csak az adott tárgyakat gyakoroljuk illetve készülünk rá.

2018. jún. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!