Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vegyek fel diákhitelt?

Vegyek fel diákhitelt?

Figyelt kérdés

Szeretnek idén ősztől osztatlan tanárira járni, azonban nem szeretnek kollégista lenni, pénzem meg nemigen van albérletre. Marad így -elméletben - a diákhitel.


Megéri felvenni, vagy valóban igaz az, hogy "60 éves korodig fizeted" ?


Én alapvetően félek a hitelektől.



2018. jún. 22. 03:47
 1/3 anonim ***** válasza:
mivel tanar leszel ezert ne vegyel fel, derekba torod,az életed szerintem te sem,akarsz 50éves korodig fizetni
2018. jún. 22. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

Megélhetésre semmiképpen ne vegyél fel! Inkább keress munkahelyet egyetem mellett.


Diákhitelt kizárólag tandíj fedezésére szabad felvenni, például ha el akarsz végezni egy gazdasági szakot, amellyel előre tudsz lépni, de nincs pénzed a tandíjára – mivel az itt szerzett tudás előre láthatóan hamar kitermeli a tandíj árát. De pusztán megélhetésre életveszélyes diákhitelt felvenni, milliókra fogsz eladósodni, sajnos ezt már sokan megszívták.

2018. jún. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Inkább koliba menj, nem mindegy hogy havi 15-20 ezer a lakhatás vagy rezsivel együtt bérelsz egy szobát havi 50-60 ezerért. Plusz ugye jön mellé kiadásnak a kaja, utazás ez meg az, eszméletlen nagy diákhitel tartozásod lenne 5 év alatt így. Kolit meg inkább lehet fizetni diákmunkából esetleg ha jól tanulsz államin ösztöndíjat is kaphatsz.


Tanári fizu nem olyan jó, hogy megérje miatta hitelt felvenni, mert tényleg nem mostanában fizetnéd vissza.

2018. jún. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!