Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a pécsi...

Mi a véleményetek a pécsi Janus Pannonius gimiről, +pár kérdés az iskoláról? Nagyon de nagyon fontosak lennének a válaszaitok!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Leginkább az ott tanuló

(vagy tanult) diákok véleménye érdekelne, de persze más is írhat hallottak alapján.:)

Még pluszba lenne egy pár kérdésem: -általánosságba véve milyenek az ottani diákok? Tényleg mindegyik gyerek ott egy kis zseni?:o

-nektek jó/jó volt/ az osztályközösségetek?

-többségében a tanárok jól tanítanak? Szigorúak?

-Ti jól veszitek az ottani akadályokat? (Sok ez a "jól" kifejezés, elnézést:d)

-tényleg nagy hangsúlyt fektetnek a reál tantárgyakra?

-az osztályotokban van-e olyan gyerek, akit protekcióval vettek fel? Ha pedig van, akkor ti hogy viselkedtek vele?

-gyenge általános iskolából (valójában 12évfolyamos gimnáziumból) jövő diák szerintetek tudja majd ott tartani az ütemet?

-Informatika tagozaton nagyjából fele-fele a lány és a fiú arány?

És végül egy utolsó kérdésem, hogy nektek van-e olyan ismerősötök, aki a Janusban érettségizett le, és hogy az az emberke mit akar, vagy mit ért el eddig az életében? Tehát hogy jó alapokat kapott ettől a gimitől?

Válaszotokat előre nagyon de nagyon szépen köszönöm!



2018. jún. 22. 22:50
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Kilencedikes voltam idén a Janusban, nyelvi osztályban. Csak jót tudok mondani az iskoláról, de azért részletezem külön - külön is :D

A diákok legnagyobb részével normális kapcsolatot lehet kialakítani. Nem zseni mindenki, de természetesen nem hülyék közé kerülsz, ha itt tanulsz tovább. A közösségi élet elég menő, a diákok eljárnak együtt helyekre. Bár én az ilyesmiből szinte mindig kimaradok, de semmiféle hátrányom nem származik belőle a közösségben.

Nekünk szerintem az iskola egyik legjobb közössége jutott. Vannak persze kis súrlódások néha köztünk, de a klikkesedés nem jellemző. Vannak csendesebbek, hangosabbak, de mindenki elvan mindenkivel.

A tanárok nagyon szigorúak, de igazán emberségesek. Nálunk sem a kivételezés, sem a szivatás nem volt jellemző, max akkor, ha látványosan nem tanultunk. Néhány tanár számomra igazi példaképként szolgál, mindegyikükben más értékek rejlenek. Szeretik a kommunikatív fiatalokat, de azért túlzásba sem jó vinni a dolgot :D

Én kitűnő voltam félévkor és év végén is, és a közösség egyik legaktívabb tagjává váltam már idén. Érdemes év elejétől kezdve szorgalmasnak és kitartónak lenni, akkor jobb híred lesz és garantáltan jobban is fog menni később a tanulás.

Mind a reál, mind a humán tantárgyakon nagy hangsúly van, elvégre a megye legjobb gimijéről van szó :D A matek kis óraszámban is kemény, de tanulható szerintem. A természettudományok szintén nehezek, de józan ésszel jól lehet teljeaíteni minden téren. Magolni csak ritkán érdemes.

Protekcióról nem tudok, de az szerintem ide nem elég.

Én egy 130 fős falusi iskolából jöttem. Azt már említettem, hogy ebből nem származott hátrányom :D

Infó tagozatosok a matekosokkal egy osztályba kerülnek. Ezen az évfolyamon 5 lány van összesen, nagy részük matekos szerintem.

Végzett már itt ismerősöm, ő nagyon élvezte az egészet, és remek alapokat kapott. Most egyetemen tanul. A '90-es években anyukám is itt tanult. Jelenleg több diplomája van, és nem győzi hangoztatni, milyen sok dolgot tanult a Janusban. Gyakorlatilag az élet minden területén képes most boldogulni.

Végül még annyit, hogy ha valaki nem a tanulásért jön ide, csak úgy el akar lenni pár évig, annak nem való az iskola.


Remélem, segítettem :D

2018. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
* az évfolyam B osztályára értettem az 5 lányt, amúgy a többi osztályban kiegyensúlyozottabb az arány.
2018. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, rengeteget segítettél:D
2018. júl. 13. 13:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem szeretném túlragozni, teljesen egyetértek az első válaszoló véleményével.

Ha van benned motiváció meg tudsz vele bírkózni. Az osztályközösségek nagyon jók, soha egy pillanatra sem bántam meg, hogy a mostani osztályomba kerültem, mindenki segít mindenkit, a diákok nagyon etikusak.

A tanárok segítőkészek, lehet hozzájuk bármiben fordulni, szerintem nagy figyelmet fordítanak mind az osztályra mint közösségre, mind a diákokra egyénenként.

Ezeket bár úgy írom, hogy nincs összehasonlítási alapom, de ha motivált ember vagy (bár én nem nagyon vagyok az az elmúlt években, az iskola, és az osztály szerencsére mégis magával ránt) akkor az egyetlen rossz pillanatod az iskolában csak az lesz, mikor vége.

Várunk szeretettel!

2018. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én életem legszarabb 6 évét töltöttem ott. Ez leginkább a minősíthetetlenül pocsék osztályközösségnek köszönhető.

Vannak egyébként jó tanárok, viszont a propaganda hogy ez mennyire “elit” gimnázium szerintem nevetséges. 1db tanárom volt akire fel tudtam nézni aki szigorú volt és következetes de mellette humoros is.

2019. jún. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem ide kerültem de nem bántam meg. Szerintem a középiskolás évek a legjobbak és nem hiszem naphosszat tanulással kéne tölteni. Jannus utcafronti részénél még mindig ott van az a fa állvány alagút, már sok éve. Ennyire képtelenek voltak befejezni, de ez valószínűleg nem az iskola hibája. Annak ellenére hogy belváros, nincs jó napfényes helyen.

Az osztályközösség meg mindenhol változó, ez nem kérdés.

Állítólag legerősebb középiskola a városban. Nagy Lajossal van szoros versenyben. Azt mondom hogy válaszd azt ami leginkább szimpatikus, vegyél figyelembe mindent. Hová szeretnél tovább tanulni, vagy szakközép is jó lenne-e? Leőwey évtizedekig volt az első állami, nem egyházi iskolák közül, sajnos már nem így van.

2019. okt. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!