Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségitől való...

Szóbeli érettségitől való félelem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én holnap azaz 17.én csütörtökön fogok szóbeli érettségizni, de nagyon félek! Annak ellenére hogy én valóban tanultam, egy szó sem maradt meg bennem. Az írásbeli vizsgáim viszonylag jók lettek de hiába ha a szóbelim nem sikerül. Az lenne a kérdésem hogy figyelembe veszik-e a tanárok szóbelin hogy milyen lett az illető írásbelije illetve milyen szigorúak, bár gondolom ez egyén függő. Tudtok-e némi tippet adni mit/hogyan csináljak hogy elkerüljem a bukást? még van 14 órám átolvasom párszor... de annyira félek hogy a félelemtől még annyira se tudok oda koncentrálni.
2010. jún. 16. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak most érzed úgy, hogy mindent elfelejtettél:) Ha kihúzod a tételt és megnyugodsz végre egy picit, minden az eszedbe fog jutni:)
2010. jún. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi! Minden vizsga előtt én is ezt érzem. Mintha hirtelen minden kiszállna az ember fejéből. Persze ez nincs így! :) Nincs okod félni, ha készültél, elő fognak jönni az emlékek. Az első sokk majd úgyis az lesz, hogy kihúzod a tételt. Akkor jön a "Jézusom, ezt a tételt nem tudom. Egy mondatot se tudnék hozzáfűzni. Én megbukok."-érzés. Aztán leülsz. Lehiggadsz és szépen jönnek el az okos gondolatok.

Az írásbeli eredménye számít a szóbelinél. Javítani és rontani is lehet.

2010. jún. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget leírták előttem, én csak azt tudom tanácsolni, hogy nekem a pihenés segített, kialvatlanul nem érdemes vizsgázni.

Sok szerencsét! :)

2010. jún. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is holnap szóbelizek,vagyis remélem hisz 3 nap nálunk a szóbeli.Semmit nem tanultam,ma egyszer átolvasgattam nagyjából a tételeket.Persze sík ideg vagyok én is:D De alig várom hogy vége legyen,letudjam.Úgy sikerül ahogy...!Akiket eddig kérdeztem azt mondták hogy tök laza az egész,segítőkészek a tanárok,törinél van forrás<3.Nyugtatom magam hogy menni fog,de hiába:D Sok sikert!!!
2010. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ejha utolsó válaszoló te aztán bátor vagy ha nem olvastad át :D Bár gondolom az alap műveltség megvan figyeltél órákon stb :) Én viszont ilyen téren elrontottam, nem találtam izgalmasnak az órákat és inkább psp-ztem vagy bármi mást csináltam csak ne keljen hallgatnom azt a sok Számomra unalmas baromságot. Év végén épp hogy átmentem , tehát az én helyzetem nehezebb :D Míg én halálra tanulom magam addig ismerőseim semmit nem készülnek röhögve szerzik meg majd a 4-es 5-öst:P Én még a 10százalékomnak is örülnék :d tudtommal annyi kell hogy átengedjenek:). Köszi <3 neked is sok sikert ^^ Ui: cask törihez jár forrás? többi tantárgyhoz semmi segédlet?

2010. jún. 16. 19:58
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát tévedsz:D Körülbelül ugyanolyan voltam figyelés szempontjából mint te.Soha nem figyeltem én sem,untam mindent.Kivéve ami érdekelt,pl Örkény.Most átolvasom az infót aztán alszom.Hát én úgy tudom csak törin van forrás,de örülnék ha máshol is lenne:D
2010. jún. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok,magyarhoz:szöveggyűjtemény.
2010. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyelvtanhoz meg vannak feladatok is.
2010. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21:06-os vagyok.Na hogy sikerült?Nekem hálistennek jól:D
2010. jún. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na Hali! Túlvagyok rajta! Egész jól sikerült :) Bár az infó szóbelim elég gyatra lett :S Köszi mindenkinek ^^ neked meg gratu hozzá :P
2010. jún. 18. 00:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!