Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik Egyetemre menjek...

Melyik Egyetemre menjek tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Eszterházy Károly Egyetem, Egerben vagy a Nyiregyházi Egyetem?

Igazából tanító vagy tanár szakra szeretnék jelentkezni. Esetleg valaki össze tudná foglalni pár mondatban, hogy melyik egyetem lenne jobb oktatás szempontjából? Sok helyen nézik azt, hogy hol tanult az ember. Melyik egyetememmel lenne több munka lehetőségem?



2018. jún. 27. 23:01
 1/2 A kérdező kommentje:
Egyetem elvégzésével lenne több munka lehetőség*?
2018. jún. 27. 23:03
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Ezek egyike sem valódi egyetem, csak egyetemnek hívott főiskola. Ha egyetemre akarsz menni, akkor ELTE, Pécs, Szeged, Debrecen, Pázmány és Károli. Ezek egyetemek (a te területeden).


Ez persze nem baj, tanító- vagy tanárképzéshez tökéletesek a főiskolák. Szerintem teljesen mindegy, hogy melyikre jársz, nem ez számít. Kelet-Magyarországon valószínűleg a Nyíregyháza jobban cseng, ott van a KLIK központ is. Színvonalban nem hiszem, hogy lenne különbség.


Döntsd el, kikkel szeretnél foglalkozni. Ha kisgyerekekkel, akkor egyetem helyett inkább végeznék tanítóképzőt + szociálpedagógiát vagy tanítóképzőt + nyelvszakot. Ha felső tagozatban, akkor egyetemet, de akkor meggondolnám, hogy "igazi" egyetemre menjek például Debrecenbe.

2018. jún. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!