Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ugyanannyit ér valami nagyon...

Ugyanannyit ér valami nagyon gagyi vidéki egyetemi diploma mint mondjuk egy nevesebb egyetemé? Gábor Dénes vs Elte

Figyelt kérdés
2018. jún. 28. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem. De mondjuk egy BME és egy Debreceni ugyannyi ér.
2018. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Pályakezdőként ha nincs szakmai tapasztalatod vagy bármi ami ellensúlyozná (TDK, Erasmus, plusz nyelv ismerete stb) lehet hátrány, de hosszútávon nem befolyásol.
2018. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Véleményem szerint nem mindegy, hogy milyen szakról van szó. Egy vidéki egyetem is lehet színvonalas.

Szerintem a hallgatón is múlik, hogy mennyire képes szorgalmasan tanulni, a gyakorlatban is alkalmazni a tanultakat. Az már nem az egyetem hibája, ha nem oda való. A későbbiekben úgyis csak az fog számítani, hogy mennyire tanultad meg a dolgokat, nem pedig az, hogy hol fejezted. Lehet egy "színvonalas" egyetem hallgatója is agyilag nulla, aki nem tudja hasznosítani az ott tanultakat, ugyanakkor lehet egy "kevésbé színvonalas" egyetem hallgatója is kiemelkedő tehetség.

2018. jún. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Ahogyan az előző írja, nem mindegy, hogy milyen szakma.


Először is a magyar egyetemek színvonala, elismertsége a béka popója alatt van. Egy BME sehol sincs egy Uni Münchenhez képest, de még a csehektől is nagyon le vagyunk maradva. Nemzetközi tapasztalatok alapján a magyar műszaki képzés nagyon le van maradva sajnos.*


*Én is meg voltam sértődve amikor egy hónapja ezt állította egy főmérnök aki kb 15 országból dolgozik mérnökökkel, és persze én is szeretném azt hinni, hogy nem vagyunk lemaradva, de sajnos de. Percepcióban egészen biztos.


Szóval most azon belül, hogy világviszonylatban a magyar egyetemek a "futottak még" kategória (tényleg sorry de tényleg ez van), azért van különbség presztizsben országunkon belül is.


Gazdasági szakokon a Corvinus, a BGE, a Pécsi egyetem, a MÜTF amivel a legtöbbet találkozom multiknál, és valszeg az ELTE is jó. Azt mondanám, hogy tudományos szempontból a BCE, az ELTE és talán Pécs a mérvadóak.


Műszaki szakokon biztosan a BME vezet, de például informatikában az ELTE progmat egy régi bevált klasszikus, és ahogy írják Debrecen stb. is labdába rúgnak. Az számít, hogy mennyit tudsz végső soron.

2018. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

2 baj van ezzel a kérdéssel...

a GD nem vidéki "egyetem" hanem fővárosi, és nem is egyetem hanem főiskola:D

2018. jún. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
A férjem a Gábor Dénesen végzett, ráadásul munka mellett, levelezőn. Mivel a tudása megvolt, soha nem volt hátrány, hol végzett. Most Kanadában élünk és vezető fejlesztőként dolgozik egy hatalmas cégnél. Persze a diploma alapkövetelmény volt, de a lényeg a tudás, a nyelvtudás és a tapasztalat.
2018. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Igen, külföldőn az egyik magyar egyetem neve sem cseng sehogy.
2018. jún. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%
Kanadaba nem tudjak mi az a gabor dénes főiskola. De mondjuk itthon igen. És ha több jelentkező van arra a pozícióra nem a gáboros fog első helyre kerülni
2018. jún. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%
Én győri vagyok, a győri egyetem műszaki része szerintem nagyon színvonalas, rengeteg mérnök helyezkedik el nagyon jó pozíciókban. Bar ez Győr, én gazdasági képzésen vagyok és szerintem semmivel sem vagyok lemaradva a pestiekhez képest.
2018. júl. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!