Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Kecskemét Bolyai János...

A Kecskemét Bolyai János gimnázium sport osztállyal kapcsolatban mi a véleményetek, mik az elvárások, mennyi az órák száma?

Figyelt kérdés

2018. jún. 29. 15:22
 1/3 anonim válasza:

"Követelményszint a sporttagozatos osztályba jelentkezők számára



1. Általános kondícionális és koordinációs képesség felmérés:

Fizikai képességek felmérése:

- 30 méter síkfutás /mp/

- függés /mp/

- fekvőtámaszban karhajlítás-nyújtás /db/

- helyből távolugrás /cm/

- medicinlabda vetése fej fölött hátra két kézzel /m/


Labdajátékok:

- a két kiemelt sportágban (kosárlabda és labdarúgás) megadott feladatsor végrehajtása.

Az általános rész mindenki számára kötelező, a két kiemelt labdajáték csak a kosárlabdát és a labdarúgást „tantárgyként” választó diákok számára kötelező.

Más sportágak képviselői (atléták, kézi- és röplabdások, valamint egyéni sportolók) az addig megszerzett eredményeik alapján kerülnek besorolásra.


2. Eddigi sportpályafutása során elért eredmények igazolása


3. Sportorvosi igazolás


A GYAKORLATOK LEÍRÁSA


Fizikai képességek felmérése


30 m síkfutás: (egy kísérlet) fiú–lány bontásban.

Fiú: 4,8, lány 5,2 mp alatt - 1 pont


Függés: (egy kísérlet) 30 mp = 1 pont

Kiinduló helyzet: függés gyűrűn.

A gyakorlat végrehajtása: A tanár indító jelére karhajlításban függés 30 másodpercig.


Fekvőtámaszban karhajlítás-nyújtás (egy kísérlet)

Fiú: 20 db, lány: 10 db = 1 pont

Kiinduló helyzet:

Mellső fekvőtámasz. A váll, a csípő és a boka egy vonalban, vállszélesnél szélesebb kéztámasz, az ujjak előre néznek, a fej mérsékelten emelt.

A gyakorlat végrehajtása:

1. ütem: karhajlítás, a váll és a csípő együtt mozog, a könyök legalább derékszögig hajlik, a fej emelt;

2. ütem: karnyújtás kiinduló helyzetbe.


Helyből távolugrás: (3 kísérlet)

Kiinduló helyzet: Vonal mögött terpeszállás, rézsútos magastartás.

1. ütem: térdhajlítással karlendítés hátsó rézsútos mélytartásba.

2. ütem: elugrás páros lábról a vonal mögül (rálépés nélkül) karlendítéssel előre. Érkezés páros lábra.

Fiú:180 cm, lány 160 cm felett = 1 pont



Medicinlabda vetés hátra: (3 kísérlet)

Fiú: 8 méter, lány:7 méter felett = 1 pont

Kiinduló helyzet:

Terpeszállás a dobóvonal előtt háttal felállással, a medicinlabda a kézben, könyökben hajlított karral, a mell előtt.

1. ütem: térd- és csípőhajlítás közben a medicinlabda beengedése a két láb közé, karnyújtással mélytartásba;

2. ütem: lábnyújtással és törzsfeszítéssel a medicinlabda nyújtott karú vetése, karlendítéssel mellső középtartáson és magas tartáson át, hátra.



Labdajátékok


Labdarúgás:

1. gyakorlat: 5 pont

- a földről lábbal felvett labdával labdaemelgetés váltott lábbal folyamatosan hibázásig (a labda leesik a földre) vagy max. 50 érintésig.


2. gyakorlat: 5 pont

- megadott irányban „A” pontból „B” pontig vágtafutás (20m), majd az itt található öt labdát lövéssel úgy kell a kapuba juttatni, hogy minden rúgás után újra meg kell kerülni az „A” pontban lévő bóját (a labdák és a bója között is vágtafutás).

Értékelési szempontok: a vágtafutások időtartama és a rúgások technikája, ereje és pontossága.


3. gyakorlat: 5 pont

- egymás elleni játék, melynél az aktivitás, a helyezkedés, és labdarúgásban előforduló mozgások illetve technikai elemek alkalmazását vesszük figyelembe.



Kosárlabda:

1. gyakorlat: 5 pont

Alapelemek: (indulás, megállás, fektetett dobás mindkét oldalon)


2. gyakorlat: 5 pont

Labdavezetésből különböző dobásfajták bemutatása.


3. gyakorlat: 5 pont

5:5 elleni játék, melynél az aktivitás, a helyezkedés, és kosárlabdában előforduló mozgások, illetve technikai elemek alkalmazását vesszük figyelembe." Itt az iskola honlapja: [link]

2018. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Örök hála!
2018. jún. 29. 16:59
 3/3 anonim válasza:
Csak ajánlani tudom!
2018. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!